Milyoner olmaya giden ilk adım!

Ufak adımlarla da olsa bir başlangıç yapmak hiçbir şey yapmadan, oturup milyoner olmayı beklemekten daha kârlı olacaktır.

1 5

Milyoner olmaya giden ilk adım kazandığınızdan az harcamanız ya da başka bir deyişle harcadığınızdan fazlasını kazanmanızdır. Daha fazla kazanıp daha az harcamayı becerdiğiniz gün, dünyanın geri kalan %95’inin bir adım önünde olacaksınız.

2 5

Doğuştan milyoner değilseniz ya da milli piyangodan milyonlar kazanmadıysanız, bunun için çalışmanız lazım. İşe, şu anki işinizde nasıl daha fazla gelir elde edebileceğinizi ya da ekstra kazanç elde edebileceğiniz yöntemleri düşünmekle başlayın.

3 5

İster dışarıda yediğiniz yemeklerin sayısını azaltın, ister kullanmadığınız aboneliklerinizi iptal edin ya da ‘’30-40 tl ne olacak’’ diye düşünmeden yaptığınız harcamalarınızı kısın. Ne yapın edin, bir takım alışkanlıklarınızda ufak tefek değişiklikler yaparak o parayı bir kenara atın.

4 5

Siz çalışıp kazanırken, paranızın yan gelip yatması kabul edilemez. O nedenle paranızı hemen şimdi yatırıma yönlendirin. Yapacağınız yatırımın ne olacağı tamamen sizin risk karakterinize bağlı ama ne yapın edin, tüm paranızı tek bir yatırım aracında değerlendirmeyin, yatırım sepeti yapın.

5 5

Milyoner olma yolunda adım attınız. Şimdi amacınız bunu sürdürülebilir kılmak. Gelirinizden az harcayın, ekstra gelir yolları bulun, kazancınızı yatırıma yönlendirin… ve bu süreci durmadan tekrar edin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800