Yaratıcılığınızı Geliştirmenin Yolları Nelerdir?

Yaratıcılık zamanla gelişir mi? Yaratıcılığı geliştirme yolları nelerdir? Sizin için sıraladığımız yöntemleri denemeye ne dersiniz?

Çizim Yapın

Çizim yapmak verimliliğinizi artırmaya yardımcı olabilir. Bu, dikkat sürenizi artırarak yaratıcılığınıza katkı sağlar. Sıkılmış hissetmeye başladığınızda karalama yaptığınız bir çizim defteri tutmayı deneyebilirsiniz.

Hikaye Yazın

Anlık, 100 kelimeden fazla olmayacak hikayeler yazın. Anlık hikaye yazmak daha yaratıcı olmanıza yardımcı olacak, çünkü giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini sadece az sayıda kelime kullanarak mantıklı bir hikaye yazmanız gerekecek. Bu, gerekli bilgileri sınırlı bir zamanda nasıl aktaracağınızı öğrenmenize yardımcı olabilir. Bunun için çevrimiçi uygulamalardan da faydalanabilirsiniz.

Yeni Fikirler Geliştirmeye Çalışın

Sizi aktif olarak yeni fikirler düşünmeye yönlendiren faaliyetlerde bulunun. Örneğin, bir kelimeyi ve daha sonra ona bağlanan kelimeleri yazarak kelime ilişkilendirme oyunları oynayın ya da kendinize bir öğe seçip ondan dünyada kaç tane olduğunu, nerede doğduğunu vb. şeyleri sorgulayın.

İlham Konuşmaları Dinleyin

İnternet ve mobil uygulamalarda bulabileceğiniz ilham konuşmalarını dinleyin. Bu yalnızca başarı hikayesi olmak zorunda değil, başarısızlık hikayeleri ve kişilerin bu durumu nasıl değiştirdiklerini de dinleyin. Siz olsaydınız o durumda nasıl hareket ederdiniz? Bunları düşünün.

Yorumlar
Kalan Karakter 800