Richard Branson Kadar Başarılı Olmak İster misiniz?

Richard Branson'ın sabah rutininden ilham almak ve onun kadar başarılı olmak ister misiniz? İşe Branson gibi uyanarak başlayabilirsiniz.

Sabah saatlerinin üretkenlik için hayati derecede önemli olduğu neredeyse herkesin aynı fikirde olduğu bir gerçek.

Görüşlerin ayrıştığı nokta ise mükemmel sabah rutininin tam olarak nelerden oluşturduğu. Bazıları günlük tutmayı öneriyor, bazıları doğru beslenmeyi vurguluyor, bazıları da meditasyon ya da egzersiz yapmayı tavsiye ediyor. Ancak, çevredeki en dinamik ve başarılı girişimcilerden biri tarafından test edilmiş bir rutin istiyorsanız, Virgin'in kurucusu Sir Richard Branson'ın ayak izlerini takip etmekten daha iyi bir seçenek yok gibi.

"Dünyanın neresinde olursam olayım, rutin olarak sabah 5 civarında uyanmaya çalışıyorum Erken kalktığım için egzersiz yapabiliyor ve ailemle vakit geçirebiliyorum, bu da beni işlere girişmeden önce şahane bir ruh haline sokuyor.’’ Peki, Branson'ın erken kalkmaya, fiziksel aktiviteye ve ailesine ayırdığı zamana karşı olan bu sıkı bağlılığı, hedeflerine ulaşmasına tam olarak nasıl yardımcı oluyor dersiniz? Bransson, üç ana sebep sunuyor.

1. Derinlemesine Düşünün

Önceliklerimiz üzerine düşünmek ve bir plan yapmak için zamanımız olursa, hepimiz daha anlamlı işler yapabiliriz. Branson da farklı değil ve bunu başarmak için sessiz sabah saatlerinden yararlanıyor.

"Erken kalkmak, her şeyin üstesinden gelmek ve günümü etkili bir şekilde planlamak için bana zaman veriyor," diyor ve ekliyor: "Dünya henüz harekete geçmeden önceki sessiz vakti haberleri takip etmek ve e-postaları yanıtlamak için harika bir zaman olarak görüyorum. Bu erken saatler bana her gün için taze ve organize bir sayfa açmafırsatı veriyor."

 

2. Duyguları Besleyin

Tutku üretkenliği artırır, peki ya tutkuyu ne besler?

Kişisel yanıtınız her ne olursa olsun, Branson, çalar saatinizi iyi ve erken bir saate ayarlarsanız, sizi yükselten her türlü aktiviteye katılmak için daha fazla zamanınız olacağına inanıyor.

"Egzersiz yapmak, okumak, diyalog kurmak ve olumlu bir bakış açısı aynı zamanda zihni aktif ve tetikte tutar. Tutku ise odaklanmayı sağlayan diğer bir büyük etmendir. Tutku, enerjiyi besler ve uzun saatler alan ve zor kararlar içeren bir işi yürütmek için de gereklidir" diyor.

 

3. Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirin

Son olarak, Sir Richard, dünyadaki vaktimizin kısa olduğunu vurguluyor. Öyleyse neden bunu mümkün olduğunca verimli ve iyi bir şekilde kullanmayalım? Uyku kimsenin "anı yaşamak" için tercih ettiği bir alternatif değildir.

"Hayat bir giysi provası değil, bu yüzden her günü dolu dolu yaşamalıyız. Sonuna kadar "yaşadığımız" günlerin, iyi bir gece uykusu çektiğimiz günlerden daha hatırda kalıcı olduğunu söylemeye gerek bile yok" diyor.

 

Kadın Girişimci Kimberly McGlonn’un Büyük BaşarısıKimberly McGlonn iyi hikâyenin gücüne oldukça inanıyor. Doktoraya sahip İngilizce öğretmeninden girişimciye dönüşen Kimberly temmuz ayında Inc. ve UPS Store'un ev sahipliğinde düzenlenen Small Biz Challenge'da ilk ödülünü aldı.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store