Patronların çalışanlarına sormaları gereken 10 soru

Bir şirketin başarısı, çalışanların çıkardıkları işlere bağlı. Bazı sorularla çalışanlarınızı doğru yönlendirebilir ve onlara işe bağlılık kazandırabilirsiniz.

EN ÖNEMLİ SORULAR
EN ÖNEMLİ SORULAR

Dünyanın en çok gelecek vaat eden girişimcileri, Genç Girişimciler Konseyi’nin (Young Entrepreneur Council) düzenlediği bir organizasyonda, sorulması gereken en önemli soruları açıkladılar.

2 11 İŞİNLE İLGİLİ NEYİ SEVİYORSUN?

Bir lider olarak benim görevim çalışanların işle ilgili neleri sevdiklerini tespit edip, onları mutlu etmeyen alanlara başkalarını yerleştirmek. Genel olarak çalışanlar yaptıkları işin %20’sini severek, geri kalanını mecburiyetten yapar. Biz şirkette bu oranı tersine çevirmeyi başardık. Şimdi çalışanlar verebileceklerinin en iyisini işlerine veriyorlar.

Corey Blake - Round Table Companies

3 11 BENİ NASIL BULUYORSUN?

Bu aslında basit bir soru: Bir lider olarak nasıl biriyim? Çalışanlar, sizin ve şirketinizin bir yansıması. Bu soruya alacağınız dürüst bir cevap, açılması gereken tüm kapıları açar.

Ken Cauley, Advanced Media

4 11 MUTLU MUSUN?

Sevdiği işi yapanlar ve destek görenler çok daha başarılı işler çıkarır. Mutlu bir çalışma ortamı sağlarsanız üretkenlik artar.

Alexis Wolfer, The Beauty Bean

5 11 VAKTİNİ NASIL HARCIYORSUN?

Genellikle yönetimin ofiste olduğunu düşündüğü şeylerle aslında olanlar birbirinden çok farklıdır. Bir çalışanın gününü nasıl geçirdiğini bilmek, daha iyi işler ortaya koymayı sağlayacak konuşmalar yapmanızı sağlar.

Kim Kaupe - ZinePak

6 11 İHTİYAÇ DUYDUĞUN HER ŞEYE SAHİP MİSİN?

Çalışanlarınızı güçlendirmek ve  yeteneklerini en iyi şekilde ortaya koyarak başarılı işler çıkarmalarını sağlamak istersiniz. Nelere ihtiyaçları olduğunu sormak, iyi performans göstermelerini engelleyen eksiklikleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

Matt Ehrlichman, Porch

7 11 NELERİ İYİLEŞTİREBİLİRİZ?

Yapılan işlerde nelerin geliştirilebileceğini çalışanlarınıza sormanın 2 faydası olur. Birincisi, sizi en iyi tanıyan kişilerden ücretsiz geri bildirim almış olursunuz, ikincisi de, onların fikirlerine değer verdiğinizi hissederler.

 Brennan White, Watchtower

8 11 BU HAFTA NELER BAŞARDIN?

Çalışanların neler üzerinde çalıştıklarını ve neleri başardıklarını bilmek önemli. Sonuçta eğer bir şey başarmıyorlarsa, ne yapıyorlar?

Josh Weiss - Bluegala

9 11 GECELERİ UYKUNU KAÇIRAN ŞEY NE?

Bu soru bir hayli aydınlatıcı olabilir. İş yerinde ( hatta bazen evlerinin içinde) yaşadıkları stres hakkında bilgi sağlamış olursunuz. Bu stres, onların üretkenliğini ve performansını etkileyen bir unsurdur ve birlikte bu stresten kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Bhavin Parikh, Magoosh Inc

10 11 EĞLENİYOR MUSUN?

Başarı için bir çalışanın tutkulu ve işine bağlı olması gerekir. Benim için şirketimde çalışan herkesin yaptığımız işten heyecan duyması ve ekibin bir parçası olmaktan memnuniyet duyması önemlidir. İşler çığrından çıksa da, büyük bir yükün altına girsek de bu beni eğlendirir ve çalışanlarımın da eğleniyor olduklarını bilmek isterim.

David Ehrenberg, Early Growth Financial Services

11 11 MÜCADELE GÖSTERDİN Mİ?

Motivasyonu yüksek ve kendini işine vermiş bir ekibe sahip olmak, şirketinizin büyümesinde ve sürekliliğini devam ettirmesinde önem taşır. Çalışanları büyük projelere dahil etmek, karar almalarına izin vermek ve bir başarı için mücadele etmelerini sağlamak, işlerinden tatmin olmalarına yardımcı olur.

Zach Cutler, Cutler Group

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Misafir
Çok doğru ve yerinde