Milyonerlere Göre Zengin ve Başarılı İnsanların Asla Yapmadığı 10 Hata

Başkalarının hatalarından ders çıkararak, hayatınıza zenginlik katabilir, kendinizle ilgili büyük farklar yaratabilirsiniz. Biz de bu nedenle, The Oracles'daki kendi kendini yetiştirmiş 10 milyoner ve danışmanın, insanları başarıdan alıkoyan ortak eylemlerle ilgili tavsiyelerini paylaşıyoruz.

Başkalarının hatalarından ders çıkararak, hayatınıza zenginlik katabilir, kendinizle ilgili büyük farklar yaratabilirsiniz.

Biz de bu nedenle, The Oracles'daki kendi kendini yetiştirmiş 10 milyoner ve danışmanın, insanları başarıdan alıkoyan ortak eylemlerle ilgili tavsiyelerini paylaşıyoruz.

1. Kendini göstermemek.

"Ortaya çıkmamak, çoğu insanın başarısız olmasının bir numaralı nedenidir ve bu çok yaygın ve yapılması kolay bir hatadır. Hedefinize doğru hareket etmezseniz onu fethedemezsiniz. Herhangi bir hamle yapmazsanız, durgunlaşır, motive olmazsınız ve nihayetinde düşüşe geçersiniz.”

- Grant Cardone, 750 milyon dolarlık bir emlak imparatorluğu olan Cardone Capital'in kurucusu.

2. Gevşemek.

"Tembel olmak cezbedici. Ancak harika sonuçlar elde etmek istiyorsanız, işe koyulmalısınız.

Çok çalıştığım sürece, ne istersem yapabileceğimi ve olmak istediğim kişi olabileceğimi söyleyen ebeveynler tarafından büyütüldüm. Eğer bir şey başarmışsam, muhtemelen onun için çok çalışmışımdır.’’

-Michael Ovitz, CAA'nın kurucu ortağı ve eski başkanı; The Walt Disney Company'nin eski başkanı, yatırımcı ve hayırsever.

3. Olumsuz bir tutuma sahip olmak.

"İşim için birini işe aldığımda veya 'Shark Tank'ta bir girişimciyle ortak olduğumda tek bir şey ararım; olumlu bir tutum.

Kötü tavırlı birini değiştirebileceğimi düşünürdüm, ancak artık onları kovmayı öğrendim. Tüm takımı alaşağı etmek için 10 mutlu kişiden oluşan bir grupta sadece bir negatif kişi yeter. Ama 'Bunu yapabiliriz' diyenin önüne hiçbir şey geçemez.

Zor zamanlarda bile, ne olursa olsun toparlanıp olumlu bir tutum sergileyebilmelisiniz."

- Barbara Corcoran, The Corcoran Group'un kurucusu; “Business Unusual” podcast sunucusu; "Shark Tank" yatırımcısı.

4. Karar vermek için çok beklemek.

“40/70 kuralını uygulayabilirseniz, yapmayı seçtiğiniz her şeyde başarılı olursunuz. Yıllar önce General Colin Powell'dan değerli bir ilke öğrendim: Bir karar vermek için bilginin sadece %40-%70'ine ihtiyacınız var. Yüzde yüz kesinliğe ihtiyaç duyarsanız fırsatları kaçırırsınız. Peki potansiyel verileri kullanamazken nasıl arama yaparsınız? İçgüdülerinize güvenin, inisiyatif alın ve yolunuza devam edin. Etkili liderlik, bilgi ve deneyimin bir karışımıdır. Çoğu zaman, bilgi yokluğunda karar verme yeteneğiniz, nihai değer öneriniz olabilir.”

- Shaun Rawls, Rawls Consulting'in kurucusu ve CEO'su; The Rawls Group of Keller Williams'ı yıllık satışlarda 4 milyar doların üzerine çıkardı; yakında çıkacak olan "F'-IT-LESS" kitabının yazarı.

5. Gülümsememek.

“Gülümsemenin gücü küçümseniyor. Sıcak, gerçek bir gülümseme anında her ticari işlemin temel taşı olan güven yaratır. Sadece ifadenize pozitif enerji katmakla kalmaz, aynı zamanda sizi ulaşılabilir kılar.

İnsanlar sevdikleri, bağlantı kurdukları ve kendilerini rahat hissettikleri kişilerle iş yapmak isterler. Siz de “mış gibi” yapmayın; ne kadar özgün olursanız, o kadar çok etki yaratırsınız.

Araştırmalar ayrıca gülümsemenin sizi daha mutlu, daha sağlıklı ve daha yaratıcı yaptığını bulmuştur. Hepsinin en iyisi? Hem de bedava."

-Holly Parker, Douglas Elliman'daki The Holly Parker Team'in kurucusu ve CEO'su; 8 milyar doların üzerinde satış yapan ödüllü banker.

6. Aynı anda çok fazla şeye odaklanmak.

“Tutkulu olduğun bir şey seç ve onu herkesten daha iyi yap. Herkesin 1000 tane parlak fikri vardır fakat hiçbirine asla başlayamazlar. Bunun yerine, herkesin işine karışırlar.

Örneğin, avukat değilseniz, avukatmış gibi davranmayın. Kendi şeridinizde kalın ve deneyimli profesyonellere yetki verin. Sözleşmeleri imzalayın ve şirketinizi düzgün bir şekilde kurun. Yapmaya değerse, doğru yapmaya da değer.

Bir keresinde bir şirketten ayrıldım çünkü kurucu işin başarısından çok bir sonraki fikrine aşıktı. Ve yeni icatların hayalini kurarken, şirketini kaynak ve ilgiden mahrum bıraktı. Sonuç olarak, birçok atılım fırsatını kaybettik.”

-James Daily, yüksek profilli müvekkillere güvene dayalı suistimal davalarında yardımcı olan Daily Law Group'un kurucu ortağı.

7. Takviminizde önemli hatırlatıcılara yer vermemek.

“Bir girişimci olarak işleri tek bir kurala bağlı kalarak hallediyorum: taahhüt ettiğim her şeyi tek tek planlamak ve organize etmek. Kulağa akıl almaz gibi gelebilir, ancak çoğu insan bunu yapamaz. Kendinize görevler ve takvim randevuları verme ritmine girebilirseniz, kendinizi asla sabah 3'te unuttuğunuz şeyleri hatırlamak için mücadele ederken bulmazsınız."

- Dennis Najjar, küçük işletmeler için sanal bir muhasebe hizmeti olan AccountingDepartment.com'un kurucu ortağı.

8. En başarılı insanları körü körüne taklit etmek.

"Bir sorun için birçok potansiyel çözüm olduğunda, başka biri için işe yarayan birini seçmek kolaydır. Ama gerçek şu ki önemli olan başkası için çalışıp çalışmadığı değil önemli olan işinize yarayıp yaramayacağı.

En iyi liderler, etraflarındaki en başarılı insanları körü körüne taklit etmezler. Her gün siyah bir balıkçı yaka giymenin onları Steve Jobs'a dönüştürmeyeceğini biliyorlar. Bunun yerine başarının bileşenlerine bakarlar ve bunları kendi koşullarına uygularlar.”

- Luke Freiler, CEO ve Centercode'un kurucu ortağı, yüzlerce kuruluşa ve yüksek büyüme hızına sahip teknoloji şirketlerine dinamik ve keyifli ürünler sunmaya yardımcı olan Müşteri Doğrulama çözümleri sağlayıcısı.

9. Her şeyi kontrol etmeye çalışmak.

“Hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, her şeyin kontrolünüz altında olduğuna dair yaygın inancı bırakın. Bazen bir durumun gerçekliğini kabul etmeniz, kararlı olmanız ve zamanınızı gerçekten bir fark yaratabileceğiniz yere ayırmanız yeterlidir. Bu hem iş hem de özel yaşamınızda başarıya ulaşmanın anahtarıdır.”

- Alon Rajic, dünyanın en kapsamlı ev garantisi şirketi inceleme sitesi Review Home Warranties'in CEO'su.

10. Bilinmeyene atlamamak.

“Ofis sloganımız, 'Ya hava dalışı yaparsınız ya da yapmazsınız'. Bir şirket, kişisel marka veya kariyer inşa etmek 'her şey dahil' bir zihniyet gerektirir. Konfor alanınızın dışına çıkın ve ağırlık sınıfınızın üzerindeki bir rakiple savaşmaktan korkmayın.

Örneğin, onlarca yıllık deneyim ve görünüşte elde edilemez nitelikler gerektirmesine rağmen, gerçekten istediğiniz yönetici pozisyonuna başvurun. Olabilecek en kötü şey nedir? İşi alabilir ve kapasitenizin üzerinde olduğunuzu görebilirsiniz. Ancak bu, dalıp öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Altı ay içinde, başka türlü sahip olamayacağınız şekillerde büyüyebilirsiniz. İşi alamasanız bile, yine de adımı attığınızı söyleyebilirsiniz ve bu sizi, başarısız olmaktan çok korktukları için hücrelerinde kalan diğer tüm insanlardan daha iyi yapar."

-James Sixsmith, Trade Context'in kurucusu ve CEO'su; SpeedUp Trader'ın kurucu ortağı, eski profesyonel hokey oyuncusu.

Finansal Okuryazarlık Sürdürülebilirlik İçin Önemli mi? Günümüzün Dünyası Podcast yayınında Özlem Denizmen finansal okuryazarlığın önemi ve sürdürülebilirliği üzerine sohbet gerçekleştirdi.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store