Matthew McConaughey Başarıyı Sürdürebilir Kılmak İçin Ne Yapıyor?

McConaughey başarıyı sürdürebilir kılmak için ne yapıyor? Hangi kuralları uyguluyor? Hadi öğrenelim!

McConaughey başarıyı sürdürebilir kılmak için ne yapıyor? Hangi kuralları uyguluyor? Hadi öğrenelim!

Kendi Hava Durumunuzu Yaratın

McConaughey'nin kullandığı en önemli yöntem kendi hava durumunu yaratmak. Bu terimin basitçe anlamı, nereye giderseniz gidin kendi ortamınızı yaratma yeteneği. Bu aynı zamanda kendinize karşı dürüst olmakla, tamamen yeni ve benzersiz bir şey yaratmak için etrafınızdaki hayatın normallerinden ayrılmakla alakalı. Hiçbir öncü veya mucit, dünyanın geri kalanının 'normal' olarak gördüğü şeylerle aynı çizgide kalarak olağanüstü bir şey yaratmamıştır. 

Kendi ortamınızı yaratmak, konfor alanınızdan çıkmak gibi; ikisi aslında birbirini tamamlıyor. 

 

 

Yaratıcı Olun

Yaratıcılık, bir oyuncunun veya herhangi bir sanatsal kişinin sahip olabileceği en önemli armağanlardan biri. En tanınmış aşk filmlerinden biri olan Kate Hudson’ın da oynadığı 10 Günde Bir Adam Nasıl Kaybedilir ve Idris Elba ile oynadığı Kara Kule, sergileyebildiği keskin kontrastı ve sahip olduğu duygusal zekanın ortasındaki yaratıcılığı gösterir. Film performansları sayısız Akademi Ödülü aldı ve neslinin en başarılı oyuncularından biri olarak kabul edildi.

Korkmayın

Aktörün başarı için sürdürdüğü bir başka ilke de korkmamak. McConaughey oyunculuk kariyerine başlama kararına geldiğinde ‘korkmuş’ olsaydı, dünyanın ekranda asla göremeyeceği bir avukat olabilirdi.

En İyisi Ol ve Elinden Gelenin En İyisini Yap

Hayattaki diğer herhangi bir tutku veya amaç arayışında olduğu gibi, bunun sizin için doğru karar olduğuna yüzde yüz ikna olmalısınız. Ancak McConaughey, en çok sevdiğiniz şeyi yaparken olabileceğinizin en iyisi olmaya inanır. Bu nedenle, Sandra Bullock, Samuel L. Jackson, Kevin Spacey, Matt Damon, Anne Hathaway, Jared Leto ve Leonardo DiCaprio gibi iş dünyasının en iyilerinden bazılarıyla çalıştı.

Fırsatları Yakalayın

Hayatı değiştiren fırsatlar her gün yolumuzu kesmez. Bu yüzden o karşılaştığı her fırsatı en iyi şekilde değerlendirdi. Bu tavrı ona kariyerinin başlarında bir otel barında yönetmen Don Philips'e yaklaşma cesaretini verdi. Ve bu atılımından sonra kendisi Ben Affleck, Cole Hauser, Joey Lauren Adams ve Parker Posey gibi oyunculuk kariyerlerinin başlangıcında olan birçok gelecek yıldızla ekranı paylaştı.

Konfor Alanınızdan Ayrılın

Rahatlık öldürür. Matthew McConaughey bir konuşmasında öğrencilere konfor alanında çıkmaları gerektiğini ve hayatın hiç de kolay olmadığını söylüyor. Belki de bu, oyuncunun çok yönlü olabilmesinin, farklı filmler için aksanlar ve kişilikler arasında geçiş yapabilmesinin nedeni budur. 

Durum Tespitinizi Yapın

Bir aktör olarak Matthew McConaughey'nin en dikkat çekici özelliklerinden biri, karakteriyle bütünleşmek için ortaya koyduğu derinlik ve ifade şeklidir. Örneğin, başrollerini Emile Hirsch ve Gina Gershon'un paylaştığı 2011 filmi Killer Joe'daki karanlık ve tehlikeli karakteri, aktörün bir tetikçi olarak bir yan acele ile havalı, hesaplı, acımasız bir dedektife dönüştüğünü gördü. Film o kadar başarılıydı ki En İyi Bağımsız Film Satürn Ödülünü McConaughey ise En İyi Erkek Oyuncu Satürn Ödülünü kazandı. 

Sürecin Keyfini Çıkarın

‘’Süreçten zevk alın.’’ Çoğu insan, tamamlanmış hissetmek için bir projenin sonucuna veya istenen hedefe odaklanır. Ancak McConoughey, kişisel yaşamınızda ve işinizde yalnızca sürecin tadını çıkarırken büyük bir keyif alabileceğinize inanarak, hedefe giden yolda yolculuğu savunuyor. Yaptığı şeyden gurur duyuyor ve filmlerinin sonuçlarından da bunu görüyoruz.

Meşgul İnsanlar Zamanlarını En İyi Nasıl Yönetebilir?Tıpkı paranız gibi zamanınızı da verimli bir şekilde yönetebilirsiniz. Zamanınızı nasıl yönettiğiniz size kalmış, başkasına değil.

 

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store