Hedefinizi Büyük Tutun

Büyük hedefleriniz varsa, iyi bir plana ihtiyacınız olacak. Eğer büyük düşünür ve risk alırsanız, çok başarılı işler çıkarabilirsiniz.

‘’Eğer ağaca çıkmak istiyorsanız, yıldızlara tırmanmayı isteyin ki muvaffak olabilin.’’ Confucius

Kulağa hoş geliyor değil mi? Büyük hedefleriniz varsa, iyi bir plana ihtiyacınız olacak. Eğer büyük düşünür ve risk alırsanız, çok başarılı işler çıkarabilirsiniz.

Bugünkü mottomuz: 'Büyük Düşün! Büyük Oyna!' Peki büyük hedefler belirlemek için nasıl bir yol izlemelisiniz?

Sizi sınırlayan inançlarınızdan uzaklaşın

Kendinize büyük hayaller kurmak için izin verin. Size perspektifte değerli bir değişim sağlayabilir. Sizi sınırlayan inançlarınızı yıkmak için zaman ayırırsanız, hayatta gerçekte ne kadar çok seçeneğiniz olduğunu görmeye başlayabilirsiniz. Yolun tek olduğunu düşünmeyi bırakın. Önce hayal edin, sonra oturun ve bunu nasıl gerçekleştirebileceğinizi düşün.

Heyecanınızı kaybetmeyin

“Normal” den uzaklaşmaya ve en büyük hayalinizin peşinden gitmeye karar verdiğinizde, muhtemelen kendinizi heyecanlı hissedeceksiniz. Çünkü istediğiniz hayatı inşa etmek için aktif olarak adımlar atıyorsunuzdur. Gerçekten istediğiniz ve inandığınız bir şeye doğru çalışmaktan gelen derin, içsel motivasyonun gücünü asla küçümsemeyin.

Hızlı öğrenin ve eyleme geçin

Yeni becerilere ne kadar açık olursanız, şansınız o kadar yüksek olur. Elbette, daha aşağıyı hedefleyebilir ve işinizi kolaylaştırabilirdiniz. Ancak risk almak sizi hızlı bir şekilde öğrenmeye ve adapte olmaya zorlayabilir. Sorunları, başka şekillerde çözmek için yaratıcılığınızdan yararlanmanızı sağlayabilir.

Maraton koşucusu olun

Yüksekleri hedeflemek bazı barikatları aşmanıza yardımcı olabilirken, sizi tamamen yere seren aksilikler de yaşatabilir. Hedefleriniz büyük olduğunda, bir kısa mesafe koşucusu yerine bir maraton koşucusunun zihniyetine sahip olma olasılığınız daha yüksek olabilir. Yol boyunca aksilikler olacağını tahmin edersiniz. Fakat zihinsel olarak hazırsınızdır…

Ani Gelen Harcama Dürtüsüne DUR Deyin! Evet, doğru okudunuz! Alışverişe çıktığınızda veya çevirim içi sitelerde gezinirken gelen dürtülere son verebilir, ani harcamalara DUR diyebilirsiniz.

 

Etiketler Büyük Hedefler
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store