Başarıyı Artıran Pozitif Düşüncenin 7 Temeli

İşyerinizdeki performansınızdan memnun değil misiniz ? O zaman küçük değişiklikler yapın. İlk önce kendi çevrenizde deneyin ve farkına varın. 

Harvard Üniversitesinin Mutluluk uzmanı Shawn Achor, Mutlu Olmak Avantajlıdır kitabında ''Yapacağımız aktiviteler olumlu hissetmemize hızlı bir destek sağlamakla kalmaz, aynı zamanda performansımızı ve konsantrasyonumuzu da arttırır. Ama bu davranışları düzenli bir alışkanlığa dönüştürebilirsek, işte bu mutluluk seviyemizi kalıcı olarak sürekli yukarı taşır'' diyor.

İşte başarıyı artıran pozitif düşüncenin 7 temeli...

-Meditasyon
''Her gün 5 dakikanızı nefesinizi dinlemeye ayırın.'' Düzenli meditasyon,  stresi azaltıyor hatta bağışıklık sistemini geliştiriyor.

-Sizi mutlu eden şeyleri bekleyin
'' Beklenti her şeydir '' Eğer şu anda tatil için bir fırsatınız ya da arkadaşlarınızla güzel bir gece için vaktiniz yoksa ulaşmanıza bir ay hatta bir yıl bile olsa bunu takviminize koyun. Morale ihtiyacınız olduğunda kendinize hatırlatırsınız.

-Nezaket mutluluk getirir
''Başkalarına hem arkadaşlara hem yabancılara nezaket içeren davranışlarda bulunmak stresi azaltıyor .

-Çevrenizdeki sizi etkileyen şeylerin olumlu olmasını sağlayın
Güzel bir günü dışarıda geçirmek için fırsat yaratmak mutluluk getirir; zihni açıp hafızayı geliştirir. Olumsuz TV programlarından ne kadar kaçabilirsek,o kadar mutlu oluyoruz.

-Spor yapın
Spor yapmak, anti depresan kullanmakla aynı etkiyi yapıyor. Düzenli iş spor performansını daha da artıyor.

-Para Harcayın (Ama eşyalara değil)
Konsere gitmek, arkadaşlarla grup yemeği gibi aktivitelere harcanan para ayakkabı,televizyon ya da pahalı saatlere harcanan paradan çok daha fazla mutlu ediyor.

-Kişisel gücünüzü geliştirin
En önemli özelliğinizi (şakacı, lider  olmak gibi) gibi geliştirin. Araştırmalar gösterdi ki kişisel güçlerimizi günlük hayatta kullandıkça  daha mutlu oluyoruz''

Yorumlar
Kalan Karakter 800