Altın yatırımcısının aklından çıkmaması gereken kurallar

Altına yatırım yapmak isteyenler bu kuralları akıldan çıkarmasın!

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv
1 6

Altın riskini unutma. Altın insan psikolojisine göre hareket ediyor. İnsanlar tedirginse, altın artıyor. İnsanlar tedirgin değilse, altın olduğu yerde kalıyor. Örneğin; 1970’lerdeki petrol krizi sonrası artmış da artmış, sonra 1980-2000 arası kış uykusuna yatmış.

2 6

Tüm birikimini altına yatırma: Tüm paran tek bir yatırım aracında durmasın. Paranı birkaç parçaya ayır ki, birine bir şey olursa, diğerleri seni ayakta tutar.

3 6

Altını evde tutma: Bu parlayan, ışıldayan madene dokunmak, onu el altında hissetmek iyi de çalınma riski önemli. Kullanmadığınız altınları banka kasasına koyun.

4 6

Altın yatırımı için, altın hesabı aç: Bankada açacağın hesabın hem al/sat komisyonları kuyumculardan daha düşük, hem çalınma riski yok, hem de gram gram alabilirsiniz.

5 6

Altın borç alma: Aman gelirimiz ne ise borcumuz da o olsun. Altın borcu olanlar, ilk
‘silkelenme’de borcu kapatın ya da TL’ye çevirin.

6 6

Takılarda bütçeyi aşma: Düğün, doğum, sünnet zamanları adet gereği altın alırız. Ya da kendimiz için takı biriktiririz. Ama bu dönem durum farklı, altın fiyatları uçuyor. Hz. Mevlana’nın ‘Olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol’ sözünü aman unutmayalım.

Etiketler altın yatırım
Yorumlar
Kalan Karakter 800