Twitter’da kripto para dönemi başlıyor! Neler değişecek?

Geçenlerde logosunu Dogecoin’in simgesiyle değiştiren Twitter, şimdi de platforma kripto para desteği ekleyeceğini duyurdu. Finans aracı eToro, Twitter ile anlaştı. Peki, kripto döneminde Twitter'da neler değişecek?

Güncelleme:

450 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan finans aracı eToro, Twitter ile anlaştı. Bu durum, hem kullanıcıların hem de eToro yatırımcılarının platformdan daha fazla yararlanmasını sağlayacak.

Twitter, uygulama içinde kripto para ticareti de dahil olmak üzere birtakım kripto özellikleri alıyor. Kripto para merkezli finansal hizmetler sunan eToro, müşterilerinin Twitter’da çeşitli işlemler gerçekleştirebileceğini bildirdi.

eToro aracılığıyla yatırım yapma seçeneği

Şirketten gelen açıklamaya göre kullanıcılar; Twitter üzerinden hisse senedi, kripto ve diğer varlıklarını gerçek zamanlı olarak takip edebilecek. Ayrıca sosyal medya üzerinden eToro aracılığıyla yatırım yapma seçeneğine sahip olacak.

Twitter ve eToro arasındaki anlaşma $Cashtags adlı yeni bir hizmetin parçası. Bu hizmet ilk olarak 2022 yılında görüldü, ancak son kullanıcıya dağıtılan bir özellik olmadı. eToro anlaşması ise platformun finansal kullanım konusundaki yetenekleri geliştiriyor.

Twitter kripto paralar ile uyumlu hale gelecek

Geçen hafta platformun logosunu Dogecoin logosuna çeviren Elon Musk, Twitter’ı kripto paralar ile uyumlu hale getirmek istiyor. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800