Ucuza seyahat etmenin sırları burada!

Siz de benim gibi bir taraftan sürekli seyahat edenlere imrenirken, bir taraftan da maddi tarafını nasıl başardıklarını merak edenlerden misiniz? Oturdum araştırdım ve bunun altında yatan sırrı keşfettim, şimdi de sizlerle paylaşmak istiyorum.

1 7 Konaklama
Konaklama

Amacınız gezmek, eğlenmek ve yeni yerler keşfetmek ise, yalnızca yatmadan yatmaya gideceğiniz konaklama yeri için otel yerine pansiyonda kalmayı tercih ederek de bunu yapabilirsiniz. Önceden internetten araştırın, fotoğraflara bakın, yorumları okuyun ve tercihleriniz doğrultusunda bir pansiyon seçin. İyi bir araştırmayla otel konforunu kolaylıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

2 7 Yeme - İçme

Seyahatiniz esnasında özel ve keyifli bir yemek deneyimi yaşamak istiyorsanız restoranları tercih edebilirsiniz. Ancak “asıl amacım yöresel tatları denemek” diyorsanız, gitmeden önce yerel sokak lezzetlerini araştırın. Bir çok sokak lezzeti restoranlardakinden de büyük bir keyif verecektir. Ayrıca marketlere de gidin. Kahvaltı ya da gezi sırasında yiyeceğiniz ara öğünlerinizi marketten alacağınız gıdalarla da karşılayabilirsiniz.

3 7 Valiz
Valiz

Valiziniz, çantanız ne kadar hafif olursa hareket imkanınız da o ölçüde kolaylaşır ve yürüme, toplu taşıma kullanma gibi seçenekleriniz artar. Valizinizi, o da yanımda olsun, bu da bulunsun dediğiniz şeylerle doldurmayın.

4 7 İletişim

Seyahatte gerek telefon görüşmeleri, gerek internet kullanımı faturalara büyük yük getiriyor. Bunun için gideceğiniz yerde geçici bir hat satın alarak iletişim masraflarınızı çok düşük bir maliyetle karşılayabilirsiniz.

5 7 Şehir içi ulaşım
Şehir içi ulaşım

Tüm Avrupa şehirlerinde metro ve otobüs ağı oldukça geniştir ve bunlar varken taksiye ihtiyacınız olmaz bile. Toplu taşımayı da ucuza getirmek için yerel bir toplu taşıma kartı alabilirsiniz. Genellikle turistler için kalınacak gün sayısına göre alınabilecek kartlar bulmakta hiç de zorlanmasınız.

6 7 Müzekart
Müzekart

Gideceğiniz yerde gezmeyi planladığınız müze, galeri gibi yerlerin listesini çıkarın ve hepsinin girişini içeren bir müze kart var mı araştırın. Müze kartlarla yüzde 70’e varan avantajlı geziler yapabilirsiniz. Kimi müze kartlar toplu taşımayı da içeriyor. İyi incelemekte fayda var.

7 7 Turistik - Yerel

İnternet bilgi deryası gibi… her yer hakkında her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Yalnızca turistik yazıları okuyup buralara gitmeyin. Lokaller tarafından yazılan tavsiyeleri de göz önüne alın.

Yorumlar
Kalan Karakter 800