Soru - Cevap

Soran: Sba Ba

Birikim Hk.

Merhabalar, Evlendiğimizin ilk yılında hediye edilen altınları nakde çevirerek balon ödemeli kredi çekip ev almıştık ancak ne yazık ki evdeki hesap çarşıya uymadı (tahmin ettiğimiz zamları alamadık, Türkiye'nin ekonomisi geriledi vs.), mebcuren evi satmak durumunda kaldık. Şu an aylık ort. kira bedeli 1600 TL'lik evde oturuyoruz. Eşim ve ben çalışıyoruz, yaptığımız hesaplamaya göre eve 10.000 TL giriyor ancak bütün harcama ve giderlerimizden sonra geriye ancak ve maksimum 3.000 TL kalıyor. TL olarak kalan paranın değer kaybetmemesi için altın hesabı açtım. Parayı katlayabilmek ve 350.000 - 400.000 aralığındaki evler için kredi çekebilmek adına bu yöntem pek sonuç vadeci gibi gelmiyor düşününce. Borsa'dan da hiç anlamıyorum... Daha farklı neler yapılabilir sizden bilgi ve yönlendirme almak isterim. Şimdiden yarıdm ve destekleriniz için çok teşekkürler, Hoşçakalın
Cevaplayan: Para Durumu

Merhaba,

Ev almak konusunda kararlıysanız sıkı bir bütçe yapıp hedefinize odaklanabilirsiniz. Nereye ne kadar harcıyorsunuz yazın limit koyun. Bu limitlere uymaya çalışın. Tasarruf kurallarını hayatınızda uygulamaya dikkat edin. Alışverişlerinizde istek- ihtiyaç analizi yapın. Arttırdığınız her kuruşu ev için birikim hesabına aktarın.

Yatırım konusunda prensip gereği tavsiye veremiyoruz. Kendi risk anlayışınıza, ekonomik beklentilerinize uygun olan yatırım araçlarından bir sepet oluşturabilirsiniz. Bankacınıza danışmayı ihmal etmeyin.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın.

Sizin de danışmak istediğiniz bir konu varsa uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Uzmanına Soru Sor
Diğer Sorular
Mevduat hesabı
Cevaplayan: Para Durumu
Kişisel Finans
Cevaplayan: Para Durumu
Altın Durum
Cevaplayan: Para Durumu
Tasarruf amaçlı
Cevaplayan: Para Durumu
Allianzm bireysel emeklilik
Cevaplayan: Para Durumu
Altın bozdurmak
Cevaplayan: Para Durumu
Para değerlendirme
Cevaplayan: Para Durumu
yatırım yapmak
Cevaplayan: Para Durumu