Çocukların Eserleri NFT’ye Dönüşüyor

23 Nisan vesilesiyle reeder, gerçekleştirdiği kampanyada gelirini TEGV'e bağışlamak amacıyla çocukların eserlerini NFT’ye dönüştürüyor.

23 Nisan vesilesiyle reeder, gerçekleştirdiği kampanyada gelirini TEGV'e bağışlamak amacıyla çocukların eserlerini NFT’ye dönüştürüyor. 

Yerli üretim tablet, cep telefonu ve giyilebilir teknolojilerle Türkiye’nin teknoloji markası olan reeder, bir çocuğun hayali diğerinin fırsatı olsun mottosuyla çocukların hayallerindeki teknolojiyi görünür kılmak için bir kampanya gerçekleştiriyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başlatılan proje ile çocukların resmettikleri eserler birer NFT’ye dönüşüyor.

23 Nisan vesilesiyle gerçekleştirilen proje kapsamında reeder’ın Samsun’da bulunan fabrikasında çalışanların çocukları ebeveynlerinin yerine geçiyor ve hayallerindeki teknolojiyi resimleştiriyor. “Geleceğin Adı Çocuk” diyen reeder, bu resimleri bir NFT pazar yeri olan Rarible platformu üzerinden açık artırmaya çıkarıyor.

Yazının tümünü okumak için tıklayın.

Kaynak: Çocukların NFT’ye Dönüşen Eserleri Başka Çocukların Fırsatı Oluyor

Çocukların Para ve Tasarruf Algısı Nasıl?Kuveyt Türk, 6-15 yaş aralığındaki çocukların para ve tasarruf algısı üzerine bir araştırma yaptı. Peki sonuçlar bize ne gösteriyor? Çocukların ‘’para ve tasarruf’’ algısı nasıl?

 

Etiketler Çocuk NFT
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store