Restoran ve Kafelere Verilecek Kredinin Detayları Neler?

Normalleşme sürecinde ekonomiyi canlandırmak için açıklanan kredi paketlerine bir yenisi eklendi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy restoran ve kafelere kredi desteği verileceğini açıkladı.

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ''Kültür ve Turizm Bakanlığından işletme belgeli restoranlar ve kafeler için Ziraat Bankası'yla bir kredi çalışması yaptık. Pazartesi gününden itibaren hayata geçiriyoruz. 1 milyondan 20 milyona kadar 36 ay vadeli, yüzde 7,5 faizle 6 aya kadar ödemesiz bir krediyi hayata geçiriyoruz.'' şeklinde konuştu. Bakan’ın konuşmalarının ardından Ziraat Bankası'ndan da resmi açıklama geldi.

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada "Ziraat Bankası, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli olarak faaliyet gösteren restoran ve kafeterya İşletmeleri için Hazine Destekli Kefalet Sistemi çerçevesinde KGF teminatlı bir ‘Destek Kredisi’ ürünü hayata geçirmiştir. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen belgeye sahip olan ve Bankamız üye işyeri statüsündeki işletmeler; ana faaliyet konusu ile direkt ilişkilendirilebilecek harcamalarının karşılanmasını amaçlayan 6 aya kadar ödemesiz, toplam azami 36 aya kadar vadeli, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı krediden cirolarına bağlı olarak değişen tutarlarda faydalanabilecektir." ifadelerine yer verildi.

Bu açıklamalara göre; cirosu 3 milyona kadar olan işletmeler azami 1 milyon, 3-25 milyon arasındakiler azami 5 milyon TL, 25-125 milyon TL arasındakiler 12.5 milyon TL, 125 milyon üzerindekiler de 20 milyon TL kredi kullanabilecek.

Kredi Çekmeden Önce

Girişimciler; kredi çekmeden önce bir ödeme planı yapın ve krediyi nasıl ödeyeceğinizi yazın. Kredi ödemelerinde gecikmeye düşmemek için aylık gelirinizi ve vade süresini bu plana dahil edin. Kredi sizi rahatlatırken ödemeleri sizin ve işletmenizin huzurunuzu bozmasın.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store