Kadınlar Geleceği Nasıl Şekillendirebilir?

Her kadının geleceği şekillendirecek bir fikri vardır. Peki kadınlar bu fikirlerini hayata geçirerek, geleceği nasıl şekillendirebilir?

Her kadının geleceği şekillendirecek bir fikri vardır. Peki kadınlar bu fikirlerini hayata geçirerek, geleceği nasıl şekillendirebilir?

Hedefinize doğru ilerleyin

Her zaman değişikliği yaratan ilk kişi olun. Kariyerinizi sürdürülebilirliğin hizmetine koyarsanız, bu rehber ışık sizi her zaman doğru yöne yönlendirecek.

'Hayır' demekten çekinmeyin

Yanlış, adaletsiz veya çok fazla olan her şeye basitçe 'hayır' deme hakkına sahipsiniz.

Varlığınızı herkes hissetsin

Cümlenizi bitirin, toplantıya başlayın, fikirlerinizi sahiplenin ve masada yerinizi alın. Bunu kendiniz için yapamıyorsanız, bunu sürdürülebilirlik için yapın.

Bildirimleri kapatın

E-posta açılır pencerelerini, bildirim seslerini, toplantı hatırlatıcılarını vb. Nasıl kapatacağınızı öğrenin. Teknolojinin önünüze geçmesine izin vermeyin.

Hareket edin

Çığır açan bir fikir yaratmak için kafanızı boşaltmanın, öfkenizi kontrol etmenin daha iyi bir yolu yok.

Denemekten vazgeçmeyin

Dünyayı değiştirmek, bir şeyleri farklı yapmak anlamına gelir ve farklı, bir şeyi ilk kez yapmak anlamına gelir. Deneyin, yanılın olmadı yine deneyin ve yanılın. İlk seferinde doğru yapamayacağınızı bilin.

Her şeye aynı anda sahip olamazsınız.

Her istediğinizin aynı anda olmasını beklemeyin her şeyin zamanı var…

İyi fikirlere kulağınız açık olsun

Bir meslektaş parlak bir fikir mi attı ortaya? Bunun için kredi aldığınızdan emin olun.

Geri bildirim verin ve alın.

Hepimiz geri bildirim isteriz, ancak çok nadiren veririz. Ve çoğu zaman olumlu geri bildirimi bir geliştirme alanı olarak almaktansa görmezden gelir veya reddederiz. Bir konuda iyi olduğunuz söylenirse, daha fazlasını yapın.

Herkese kendinizi sevdirmeye çalışmayın

Dünyayı değiştirecekseniz, herkes sizden hoşlanmayacak. Prensipte bunu kabul etmek kolay ama gerçekte daha zordur!

Ağlamaktan çekinmeyin

Hepimiz insanız, duygular standarttır.

%10 Cesur olun.

%100 cesur olmak çok zor. Siz %10’luk cesurluğa adım atın. Toplum önünde konuşma davetine evet deyin, CEO'nuza e-posta gönderin…

Nazik olun

İyilik yumuşaklık anlamına gelmez, bazen tam tersi. Nezaket, herkesin, hakkında hiçbir şey bilmediğiniz zorluklarla mücadele eden bir insan olduğunuzu hatırlamaktır.

Bunu neden yaptığınızı kendinize hatırlatın.

Neden ilk etapta dünyayı değiştirmek istediniz? Sizi gerçekten ne motive ediyor? Her gün kendinize kendi amacınızı hatırlatın. Bunu okumayı bırakın, gözlerinizi kapatın ve bunu hemen yapın.

Bilinçaltınıza Format AtınHaftaya bu cümleleri daha çok kullanıp, bilinçaltımıza güzel enerjiler göndererek başlayalım mı?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store