Dünyanın en yüksek barajları Eyfel Kulesi'nden 25 metre kısa olan Yusufeli Barajı, devasa gövdesiyle yükseklik bakımından Türkiye'de 1., dünyada 5. sırada yer alıyor.
'İlk Evim İlk İşyerim'de gençler önde Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi "İlk Evim, İlk İş Yerim" Projesi'nin 16 gündür devam eden sosyal konut kurasında, 43 bin 599 hak...
Türkiye'nin en yüksek ayaklı viyadüğü trafiğe açılıyor Konya'da yapımı tamamlanan ve Akdeniz ile İç Anadolu'yu kesintisiz birbirine bağlayacak Eğiste Hadimi Viyadüğü trafiğe açılıyor.
Kur korumalı ilk defa geriledi Kur korumalı mevduat ve katılma hesapları, 18 Kasım haftasında 9 milyar lira geriledi. Böylece KKM'de başlangıcından bu yana ilk kez düşüş...
YKS tarihleri belli oldu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları 17-18 Haziran 2023'te yapılacak.
Çin'de karantinalar geri geldi Çin'de sonbahar aylarında giderek artan vaka sayısı COVID-19 salgınının başından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.
Rusya: Güney Akım'a sabotaj engellendi Rusya'da 'Güney Akım' doğal gaz hattına yönelik terör eylemi engellendi.
Merkez Bankası rezervleri yılın en yüksek seviyesinde Merkez Bankası toplam rezervleri 122 milyar 885 milyon dolar ile yılın en yüksek seviyesine çıktı.
Birleşik Kamu-İş: Açlık sınırı 8.657 TL Birleşik Kamu-İş, kasım ayında açlık sınırının 8.657 TL'ye yükseldiğini açıkladı.
Pasaport ve ehliyet ücretleri kaç TL oldu Hazine ve Maliye Bakanlığı 2023 için pasaport, ehliyet gibi değerli kağıtlar ve vergi, ceza ve harçlarda uygulanacak yeniden değerleme oranını...
Kapasite kullanım oranı yüzde 75,9'a düştü İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), kasımda bir önceki aya göre 1,0 puan azalarak yüzde 75,9 seviyesine geriledi.
Güven endeksinde düşüş sürüyor Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yayımlanan reel güven endeksi 2022 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre 2,4 puan azalarak 97,9...
YAZARLAR Tümü
Borsa mı kredi kapatma mı?
Cevaplayan: Moneye Para Uzmanı Yıldız
Aracı kurumdaki para sigortalanır mı?
Cevaplayan: Moneye Para Uzmanı Bilge
300 bin TL borcum var!
Cevaplayan: Moneye Para Uzmanı Bilge
Para biriktirmek istiyorum
Cevaplayan: Moneye Para Uzmanı Bilge
İcrada zaman aşımı var mı?
Cevaplayan: Moneye Para Uzmanı Bilge
Soru Sor