Memur-Sen: 'Emekli maaşı asgari ücretin altında olmamalı'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin altında emekli maaşı olmaması gerektiğini belirtti.

Güncelleme:

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kızılcahamam'da gerçekleştirilen "Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması" programında TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un da katılımıyla yaptığı konuşmada, sendika olarak geliri yüksek olanlardan daha fazla vergi alınmasının yanı sıra düşük gelire sahip olanlardan da daha az vergi alınmasını talep ettiklerini ifade etti.

Yalçın, emeklilerin alım gücünün artırılmasının önemine vurgu yaparak, "Asgari ücretin altında emekli maaşı olmamalı. Kamu görevlileri için, görev aylığı ile emekli aylığı arasında kopmuş olan bağ yeniden tesis edilmeli, 8 bin 77 liralık seyyanen zam güncellenerek emeklilerin de gelirlerine yansıtılmalı." şeklinde konuştu.

Sorunların çözümü için mücadele ettiklerini belirten Yalçın, yeni kazanımlar elde edilmesi ve herkesin saygın iş ortamlarında iyi bir ücretle refah düzeyi yüksek bir ülkede yaşaması için çalıştıklarını ifade etti. Yalçın, Türkiye'nin kalkınması, büyümesi, üretimin artması ve milli gelirin çoğalması için destek verdiklerini vurgulayarak, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun değişmesi gerektiğini de ekledi.
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler emekli memur-sen
Yorumlar
Kalan Karakter 800