Ehliyet özellikli kimlik kartını kaç kişi aldı?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ehliyet özelliği yüklenmiş çipli kimlik kartı kullananların sayısını açıkladı.

Üzerinde ayrıca sürücü belgesi taşımak istemeyen 2 milyon 553 bin 327 kişi, geçen yıl sürücü belgelerini T.C. Kimlik Kartı'na yükletti. Böylece ehliyet özelliği yüklenmiş çipli kimlik kartı kullananların sayısı 5 milyon 208 bin 331'e yükseldi.

Nüfus Dijital Arşiv Projesi kapsamında, 2022'de 36 milyon 460 bin 297, toplamda ise 468 milyon 420 bin 923 belge taranarak elektronik ortama aktarıldı.
Öte yandan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, bugüne kadar toplam 68 il, 775 ilçe nüfus müdürlüğü yenilendi.

"Konsept Nüfus Müdürlüğü" projesi kapsamında, geçen yıl 344 nüfus müdürlüğünün yenileme çalışmaları tamamlandı.

Kimlik yenileme ne zaman bitiyor? Başvuru nasıl yapılıyor? Kimlik yenileme ne zaman bitiyor? Başvuru nasıl yapılıyor? Eski tip kimlik kartları için yenileme işleminin bu yıl yapılması gerekiyor. Peki kimlik yenileme ne zaman sona eriyor? Eski kimlikler nasıl değiştirilir, 2023 için başvuru ücreti ne kadar? Yeni kimlik kartı için gerekli belgeler neler? Tüm soruların yanıtları yazımızda…

 


 

Yorumlar
Kalan Karakter 800