Çalışan Bir Anne Olarak Finansal İşlerinize Nasıl Zaman Ayırabilirsiniz?

Çalışan bir anne olmanın zorluklarını tüm anneler çok iyi bilir. Birçok sorumluluğunuzun arasında, para durumunuz bir yana, kendinize de zaman ayırmayı unutabilirsiniz.

Çalışan bir anne olmanın zorluklarını tüm anneler çok iyi bilir. Birçok sorumluluğunuzun arasında, para durumunuz bir yana, kendinize de zaman ayırmayı unutabilirsiniz. Zor olsa da bu çok önemli iki şeye zaman ayırmak mümkün Her şey planlı gitmek ve öncelik vermekle ilgili…

Peki para durumunuzu yönetmek için en iyi ipuçları neler?

Çalışan bir anne olarak organizasyon çok önemli. Organize olmak daha üretken olmanızı sağlar çünkü gerçekten çalışmak için ihtiyacınız olan şeyleri arayarak zaman kaybetmezsiniz. Daha da önemlisi stresi azaltabilirsiniz. Dağınıklığın neden olduğu kaos, endişe ve strese neden olabilir. Dolayısıyla nihai hedefiniz, kolaylıkla çalışabileceğiniz ve yaşayabileceğiniz bir ortam yaratmak olmalı.  

Program oluşturun

Zamanınızı yönetmek bütçe yapmak gibidir. Bunun için bir planınız olmalı. Zamanınız için  program veya plan oluşturmak, gerçekten önemli olan şeylere öncelik vermenize ve odaklanmanıza izin verirken düzenli kalmanıza olanak tanır. Örneğin, günün bir saatini özellikle e-postaları okumaya ve yanıtlamaya ayırabilirsiniz. Aynı şekilde, yürüyüş yapmak için 30 dakika ayırabilirsiniz.

Önümüzdeki haftayı planlamak için haftada bir gün 30 dakika ayırın. Sizin için en uygun günü seçin. Yaklaşan etkinlikleri, toplantıları ve etkinlikleri gözden geçirin ve zaman engelleme yoluyla veya başka bir şekilde gezinmek için bir plan yapın. Fiziksel bir planlayıcıya yazın veya mobil cihazınızda bulunan ücretsiz seçeneklerden herhangi birini kullanın.

Önceden hazırlanın

Artık bir plana sahip olduğunuza göre, yapmanız gereken bir sonraki şey hazırlanmaktır. Bu sadece hafta boyunca stresi azaltmak için harika bir yol değil, aynı zamanda çocuklarınızı dahil etmenin harika bir yolu. İş yükünüzü azaltacak ve onlara yeni bir beceri ve sorumluluk kazandıracak küçük, güvenli görevler yapabilirler.

Önemli olana öncelik verin

Çocuklarınızın, patronunuzun, müşterilerinizin ve hatta belki de eşinizin düşündüğünün aksine, her şey acil bir durum değildir. Bunun yerine, öncelikler ve diğer şeyler vardır. Programınızı tasarlarken ve zamanınızı organize ederken, neyin öncelikli olduğunu ve neyin olmadığını bilmeniz çok önemli.

Bazı ödemeleri otomatikleştirin

Gerçek şu ki her şeyi aynı anda yapmak zorunda değilsiniz. Teknoloji ilerledikçe, otomasyon fırsatları daha yaygın hale geldi. Hepimizin faturaları ödemeyi unuttuğumuz anları olmuştur. Faturalarınızda gecikmeden önce onları otomatik ödemeye alın. Fatura ödemelerinizi otomatikleştirmek, onları gözden ve akıldan çıkarmanıza olanak tanır. 

Birikim hedeflerinize ulaştığınızdan emin olmak istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey transferlerinizi otomatikleştirmek. Bu, ödeme aldığınızda veya aylık olarak otomatik olarak belirli bir miktarı birikim hesabınıza aktardığınız anlamına gelir. Bankanız aracılığıyla otomatik transferler ayarlayabilir veya ödeme aldığınızda işvereninize doğrudan para yatırmasını sağlayabilirsiniz. 

Moneye uygulamasını kullanın

Moneye sizin için harcamalarınızı kaydeder. Finansal hedefinize ulaşmak için sizi motive eder, bilgiyle güçlenmenizi sağlar ve yol arkadaşınız olur. Uygulamayı indirmek için: https://app.adjust.com/oh1m7hn

Her çalışan annenin bilmesi gerekenler

İşler bazen planlandığınız gibi gitmeyebilir ve bazen bunaltıcı görünebilir. İşte o zaman geldiğinde hatırlamanız gerekenler.

Harika gidiyorsunuz

Her şeyden önce, harika gidiyorsunuz. Çalışan bir anne olarak, dünyada sizinkinden daha zor bir iş yok, bu yüzden kendinize biraz zarafet gösterin. Elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz ve yapabileceğiniz tek şey bu. Herkesle ve diğer her şeyle ilgilenmeyi bırakın ve kendinize biraz şefkat gösterin. Siz bunu hak ediyorsunuz.

Kişisel motivasyon için bunları deneyebilirsiniz:

  • Meditasyon yapın
  • Yürüyüşe çıkın
  • Nefes egzersizleri yapın
  • Telefonunuzu kapatın
  • Uyuyun

Her anın tadını çıkartın

Zor olsa da anne olmak hayattaki en büyük ayrıcalıklardan biri. Yoğunluğunuzun ortasında, anın tadını çıkarmayı ve küçük şeylerin tadını çıkarmayı unutmayın. İş her zaman olacak, ama çocuklarınız olmayacak. Gülmelerin, gözyaşlarının, sarılmaların ve konuşmaların tadını çıkarmak için bir dakikanızı ayırın.

Borç Para Vermenin KurallarıBirine borç para vermek, hemen hemen herkesin yaşadığı bir durumdur. Yardım etmek istediğiniz için de duygularınız devreye girer, mantıklı hareket edemezsiniz.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store