Zengin Olma Hayalinizi Gerçekleştirmek İçin 9 Engeli Kaldırın!

Çoğu insan zengin olmanın hayalini kuruyor. Fakat hayatta yapılan bazı seçimler milyarderliğe giden yolun önüne engel koyuyor.

Zengin olma hayallerinizi bu alışkanlıklar, davranışlar ve kişisel özellikler suya düşürüyor olabilir...

1.Yatırım Yapmaya Başlamamak

Gençken yatırım yapanlar geleceğin kazananları oluyor. Milyonerler ortalamada her yıl gelirlerinin yüzde 20'si ile yatırım yapıyor.

2. Paranızın Yetmediği Şeyler Satın Almak

Limitlerinizin ötesinde yaşıyorsanız asla zengin olamayacaksınız demektir. Girişimci Grant Cardona konuyla ilgili, "İlk lüks arabamı ve saatimi, işlerim ve yatırımların birden fazla alanda bana getiri sağlamaya başlayınca aldım" diyor.

3. Zengin Olmayı Haketmediğinizi Düşünmek

İnanmak, başarmanın ilk adımıdır. O yüzden kendinize 'Neden ben de olmayayım?' sorusunu sormayı unutmayın ve büyük düşünmeye başlayın.

4. Tek Bir Yerden Gelir Elde Etmek

Yazar Thomas C. Corley, 'Change Your Habits, Change Your Life' adlı kitabında kendi kendine milyarder olmayı başaran kişilerin yalnızca tek bir yerden gelir elde etmediğini, çok sayıda yatırımdan para kazanmaya çalıştıklarını belirtiyor.

5. Yanlış Çevreyle Vakit Geçirmek

Einstein, 'Bilinç bulaşıcıdır' der. Bu demek değil ki düşük gelirli tüm arkadaşlarınızı terk etmelisiniz, ama zengin olmak istiyorsanız diğer zenginlerden çevre edinmeye başlamanız gerekli.

6. Gençken Birikim Yapmamak

Zenginliğiniz o gün sonunda ne kadar para kazandığınızla değil, kenarda ne kadar para tuttuğunuzla ölçülür. Eğer zengin olmak istiyorsanız önce kendinize yatırım yapın. Olabildiğince erken yaşta kenara para koymaya başlayın.

7. Para İçin Çalışmak

Siz para için çalışırsanız patronunuzu mutlu edersiniz, ancak para sizin çalışırsa o zaman güç ve zenginlik kazanırsınız. Sevdiğiniz işin peşinden gittiğinizde paranın kendiliğinden size geldiğini göreceksiniz.

8. Risk Almamak

Zengin olmak isiyorsanız çok sayıda risk almanız gerekiyor. Risk almak özgüven sahibi olmayı gerektiriyor. Çünkü güvenli oynamak sizi toplum içindeki sıradan bir insan haline getiriyor ve mükemmelliğe giden yolda size engel oluyor.

9. Negatif Düşünmek

Negatif kişiliğe sahip birinin hayatıda negatif sürecektir. Başarı güç sahibi olabilmekle, güç sahibi olmakta diğer insanlarla olan ilişkileriniz gelir.

Yorumlar
Kalan Karakter 800