Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Neler?

Çağımız teknoloji ve pratik olma çağı. Neredeyse çoğu işlem internet üzerinden yapılabiliyor. Buna faturalarınız ya da kredi kartı ödemeleriniz de dahil. Burada devreye otomatik ödeme talimatı geliyor. Peki otomatik ödeme talimatının avantajları neler?

İş yoğunluğundan ya da hayatın getirdiklerinden dolayı bazen ödeme yapmayı unutuyoruz. Bu yapmadığımız ödemeler ilerleyen dönemlerde bize büyük sıkıntılar yaşatabiliyor. Bu sıkıntıların önüne geçmek için ise otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Ödemeleriniz Zamanınızda Olur

Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman ödemeniz zamanında gerçekleşir. Su, elektrik, doğalgaz, telefon aklınıza hangi faturanız gelirse otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda bunlar hiçbir zaman aksamayacak. Aksamadığı için de son ödeme tarihini geçirmemiş olacaksınız.

Faiz Ödemeyeceksiniz

Faturalarınızı geç ödediğiniz zaman küçük miktar da olsa faiz ödüyorsunuz. Sadece unuttuğunuz için ödediğiniz bu faiz belki ilk başlarda size zor gelmeyecek fakat 12 ay boyunca gecikmeli ödeme yaparsanız bu belli miktarda fazladan para ödediğiniz anlamına gelecek. Neden sadece unuttuğunuz için fazla para veresiniz? Unutkanlığınıza engel olmak için otomatik ödeme talimatı birebir!

Hesabınızda Para Yoksa...

Kimi zaman bütçe aşan harcamalar yapabiliyoruz. Bu durumda hesabımızı sıfırlayabiliyoruz ve ödemelerimiz aksıyor. Otomatik ödeme talimatı verirseniz hesabınızda para olmasa bile faturanız ödenir. Çünkü bankanız ek hesabınızdan ödeme işlemi gerçekleştirmeye devam ediyor. Ama bunun için faiz aldığını unutmamak gerek. ( Ek hesap hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızdan alabilirsiniz

Ödemelerinizi Kolayca Takip Edin

Aylık ne kadar fatura ödediğinizi kolayca takip etmeniz mümkün. Tek bir hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verirseniz bir ay boyunca fatura harcamalarınızı görebilirsiniz. Belki bu fatura harcamalarınızdan fazla olanı belirleyip kendi içinizde yeni düzenlemelere gidebilirsiniz.

Hesap İşletim Ücretinden Kurtulun

Bankalara, üç fatura için otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman hesap işletim ücretlerinden kurtulursunuz. Bankalar bu durumda sizden ekstra masraf almaz. Bankalar aynı zamanda otomatik ödeme talimatları için birçok kampanya düzenliyor. Otomatik ödemenizle birlikte birçok kampanyalardan faydalanmanız mümkün.

Etiketler fatura
Yorumlar
Kalan Karakter 800