Çalışan Anneye İyi Haber

Çocuğu ile işi arasında koşturan annelere yeni mesai ayarı yapılıyor. Çalışan annelerin iş saatleri ile çocuklarının okul saatlerinin uyumlaştırılması için çalışma başlatıldı. Aile Bakanlığı tarafından hazırlanan öneriler ebeveynlere çocuklarıyla daha fazla zaman geçirebilmeleri için düzenlemeler içeriyor. Öğle tatili yerine 1 saat erken...

Çocuğu ile işi arasında koşturan annelere yeni mesai ayarı yapılıyor. Çalışan annelerin iş saatleri ile çocuklarının okul saatlerinin uyumlaştırılması için çalışma başlatıldı.


Aile Bakanlığı tarafından hazırlanan öneriler ebeveynlere çocuklarıyla daha fazla zaman geçirebilmeleri için düzenlemeler içeriyor.


Öğle tatili yerine 1 saat erken çıkış

Çocukların okul çıkışları genel olarak saat 15:30-16:00 arası. Her ikisi de çalışan ebeveynlerin işten çıkış saatinin 17:00 olması nedeniyle aradaki 1 saatlik kopukluk sorun yaratıyordu. Ebeveynlerin “’şimdi çocuğuma kim bakacak” sorununun ortadan kaldırılması için mesai saati kaydırılacak. Bu sorunun çözülmesi için kamuda çalışan annelere sabah işe bir saat erken gelmesi ya da veya öğle tatili kullanmaması yöntemi ile bir saat erken çıkma imkanı tanınacak.


Çocuğu engelli olanlara kar izini verilecek


Kar yağışının yoğun olduğu dönemlerde engelli çocuğu olan ve her ikisi de çalışan ebeveynlerden birine "kar” izini verilecek. Ağır hava koşullarında yapılan okul tatillerinde engellilerin gittiği özel eğitim kurumları da tatile giriyor. Aile Bakanlığı'nın hazırladığı yeni öneriye göre, "kar tatili" gibi günlerde engelli çocuğun anne veya babasından birine de izin hakkı verilmesi düşünülüyor.

Yorumlar
Kalan Karakter 800