Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Taşınır?

Emekli maaşları PTT'den alınabildiği gibi bir bankadan alınması hatta banka değiştirmek de sağlanabiliyor. Ancak bunun için bazı şartlar ve yapılması gerekenler var.

Türkiye'de milyonlarca emekli bulunuyor. Milyonlarca kişi emekli olamak için uzun süre çalışıyor. Emekli olduktan sonra maaşınızı PTT'den ya da direkt bankalardan alabilirsiniz. PTT'den almak kimi zaman kuyruk olduğu için oldukça zor oluyor. PTT'den herhangi bir bankaya maaşınızı taşıyacağınız gibi başka bankadan da başka bankaya emekli aylığınızı taşımanın mümkün. Hatta bankalar, emekli maaşlarını taşıyanlara ayrıcalıklar bile sunuyor. Peki bu nasıl yapılıyor?

Milyonlarca emekli olmasına nedeniyle bankalar her zaman kampanya yapıyor. Bu potansiyelden yararlanmak isteyen bankalar, müşteri çekmek için adeta efor sarf ediyor.

Maaşınızı istediğiniz bankaya taşınmak için öncelikle e-devlet şifresi almanız gerekiyor. E-devlet şifresi aldıktan sonra bankalar bölümünden banka taşıma işlemini seçerek istediğiniz bankaya geçebilirsiniz. 

4A’lı iseniz “4A Banka ve Adres Değişikliği” bağlantısına, şayet 4B’li iseniz “4B Banka ve Adres Değişikliği” kısmına şayet 4C’li iseniz de “4C Banka ve Adres Değişikliği” bölümüne tıklayarak işlemlerimizi rahatça gerçekleştirebiliriz.

Hangi Durumda İşlem Değişikliği Yapılmaz?

Bankalar her durumda işlem değişikliği yapmaz. Eğer kredi kartı borcunuz varsa istediğiniz bankaya taşıma işlemi gerçekleştirmezsiniz. Yani banka taşıma işlemi gerçekleştirmek için kredi kartı borcunuzun olmaması gerekiyor.

Etiketler emekli maaşı
Yorumlar
Kalan Karakter 800