Hediyeleriniz Pahada Hafif Olsun

Hediye deyince aklımıza gelen lüks mücevherler, pahalı kıyafetler ya da o buna değer kılıfının arkasına gizlenenler... Yorulduk en çok da cüzdanlarımızın dermanı kalmadı... Kararımızı verdik bu sefer sevgi neydi; emekti, deyip ilerliyoruz.

 Artık buna dur deme zamanı geldi. Ne yapacağız dediğinizi duyar gibiyim... Birlikte başlayalım:

1) Önceliğimizi belirleyelim...

Hediye almanın görev olduğu düşüncesinden kurtulmak gerekli. Her zaman amaç; karşımızdakini mutlu etmek olmalı, hediyelerle hava atmak ya da yarışa girmek değil. Aksi halde mutluluğa giden yol kalpten şaşıp cüzdanımız da krize sebep olabilir.

2) Hayat sevince güzel...

Birine verebileceğiniz en güzel hediye sevginiz ''ahh bir bakış pek yaraşır gülüşümüz tüm hediyelere bedel'' o zaman ne halimiz varsa sevelim.

3) Emeksiz yemek olmaz...

Bu sefer yemekler sizden olsun.Sevdiklerinizin damak lezzetlerini hiçbir aşçı sizden iyi bilemez Hadi ne duruyoruz mutfaklara...

4) Anılar anılar beni benden aldılar...

Birini sevdiğinizi göstermenin en güzel yollarından biri ona geçmişi hatırlatmaktır.Yazalım; söz uçar yazı kalır. Her güne bir anı 365 gün sonunda takvimden bir yıl daha eksilecek, cüzdanınızdaki paralar ve sevdiğinizdeki yeriniz baki kalacak hadi yine iyiyiz.

5) Kitap çay ise ayracı kaşığı...

Kitapsever yakınlarınıza ellerinizle hazırlayacağınız kitap ayraçları onları mutlu ederken sonuç hem sizi hem de cüzdanınızı hoşnut edecek bir taşla iki kuş misali.

6) Bir dilek tutalım mumlara pufff yapalım...

Özel günlerimizin olmazsa olmazı pastalar alınsın mumlar yakılsın derken aman yandı cüzdanlar dememek için en güzeli bir kek çırpalım pastamızı kendimiz yapalım.

7) Kahvenin kırk yıl hatrı var...

Hatırı var diye ille de kahve fincanı almak zorunda değiliz. Eski kahve fincanlarımızı boyayıp erittiğimiz mumları fincanlara akıtıp falları kapatıp üç vakte kadar etrafımızı aydınlatabiliriz. Evler ve cepler ışıldasın amaç gönüller bir olsun...

8) Televizyon televizyon göster bana var mı yakınlarımın istediği bir dizi sevgi notu kanallarında...

Televizyon izlenmek için icat edildi edilmesine de ne izleyeceğimizin kararı bize verildi sonuçta sevdiklerinize onlar hakkında güzel notlar yazıp yayınlayın bunun için para ödemenize de gerek yok aynı zamanda kendi hayatınızın yönetmeni siz olacaksınız ne demişler herkes bir gün 5 dakikalığına da olsa meşhur olacak.

9) Yarım elma gönül alma...

Bir telefon çaldı arayan yakınınız sizi davet ediyor elimiz de boş gidilmez ki şimdi dediğiniz anda aklınıza hazır birşeyler almak geliyorsa bir zahmet, ZAHMET edelim ve kurabiyelerimizi kendimiz yapıp hediyemizi öyle götürelim, sonrasında ani harcama oldu deyip tadımız kaçmasın.

Ne yaşarsak yaşayalım evrene ne gönderirsek karşılığında bize onu geri verir. Önemli olan bir şeyi nasıl aldığımız değil nasıl sunduğumuz hayata verilebilecek en güzel hediye SEVMEK... Sahiden de HAYAT SEVİNCE GÜZEL DEĞİL Mİ?  

Yorumlar
Kalan Karakter 800
ergun KARA
Harika bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store