Üç para arkadaşınız olsun!

Kendinize üç arkadaş edinin (ya da olanlardan seçin). Para Yönetimi konusunda iyi olan kişiler. Arkadaşlarımız neyse, bir müddet sonra bizde "öyle"yiz. O yüzden bu çok önemli.

1- Birikimci Karınca: 

Bir arkadaş çok iyi biriktirebilsin. Size tüyolar versin. Yardım isteyin. Bu arkadaşın hem hayatını bugünü yaşayıp, hem birikim yapabilmesine dikkat edin. Denge çok önemli. Var mı böyle bir arkadaşınız?

2- Yatırımcı Einstein: 

Bir arkadaş yatırım konusunu iyi anlasın, risk-getiri-vade. Özellikle finansal yatırımlardan anlasın. Kendi yaptıklarını size anlatsın. Siz onun yaptıklarını yapmayın... Aman ha! Ama size öğrenmeye, araştırmaya ilham versin. Yatırım arkadaşlığı olsun, kahve içmeye gidin, bunu konuşun. Var mı böyle bir arkadaşınız?

3- Bütçeci: 

Yani parasını iyi idare eden, yazan çizen, hesabını bilen bir arkadaş...Yani hayattaki finansal süprizlere karşı güçlü biri olmanı, şöyle aslan gibi güçlü. Size bütçesinin ana başlıklarını göstersin... Plan yapmayı göstersin. Nasıl bileceksiniz bu kim? Sorun "Sen bütçe yapıyor musun? "Aman yok ,ne bütçesi" diyenlerle konuyu uzatmayın... Yapanı bulana kadar arayın!


Nereden bulayım bu arkadaşları benim ZENGİN arkadaşım yok demeyin. Para Yönetiminde miktar değil, doğru yönetim önemli. Eğer borcunuz varsa, borç kapama arkadaşı bulun, şöyle tecrübeli biri. İnsanlar borçlarını konuşmazlar... Ama siz "ya senin borcun var mı? diye sorun. "Benim biraz var, nasıl kapatsam" diye dertlenin, size açılacaklardır! Emin olun.

Evet, haydi bulalım bu iyi para yöneticisi arkadaşları, unutmayın, alışkanlıklarımızın temeli arkadaşlıklarımızdır! 

Görüşmeye çağrılmak için sadece 30 saniyeniz var!Görüşmeye çağrılmak için sadece 30 saniyeniz var!Rekabetçi iş hayatında özgeçmişinizin öne çıkması için 30 saniye kadar kısa bir süre bile çok önemli. Bu süreçte dikkatleri çekemezseniz, görüşmeye bile çağrılmayabilirsiniz.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800