Soru - Cevap

Soran: Büşra Taş

Borçlar ve konut alma hakkında

Merhaba, yeni evliyiz. Kirada oturuyoruz, ikimizde çalışıyoruz. Toplam gelirimiz 7.000 TL, 1300 TL kira ödüyoruz. Eşim düğün borçlarını ödüyor. Ben de 1500 TL kredi taksit ödemesi yapıyorum vadesi 1 yıl sonra bitiyor. Ayrıca faturalar var. Borçlar bitmeye yakın ev almak istiyorum oysa eşim araba almak istiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Nasıl ev sahibi olabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?
Cevaplayan: Yıldız Sevener

Merhaba, eşiniz ile mutluluklar.

Ev alma kararı hayatımızda ki en önemli ve en pahalı alım kararlarımızdandır. Ailenizin huzuru için ortaklaşa alınmış bir karar sağlıklı olacaktır.

Öncelikli ihtiyacınız, hedefiniz nedir? Hedefe ulaşmak için bugünden eşiniz ile planlama yapabilirsiniz. Harcamalarınızı bütçenize göre planlayarak küçük küçük birikimlerle başlamak borçlar bitince bu birikimleri arttırarak araç ya da ev alımı için peşinatınızı hazırlıyabilirsiniz.

Bu arada finansal hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olmak için davranış bilimciler ve finans uzmanları tarafından geliştirilmiş harika bir uygulamamız var. MONEYE… App Store/Play store'dan ücretsiz indirebilirsiniz, bir deneyin para konularında iyi bir yol arkadaşı.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın.

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Get In On
Google Play
Download on the
App Store

Sizin de danışmak istediğiniz bir konu varsa uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Uzmanına Soru Sor
Diğer Sorular
Hisseli konut için kredi alabilir miyim?
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi kullanımı
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Konut kredisi
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Eski evimi almak istiyorum
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Ev almak istiyoruz
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Hisseli-bağımızın satışı
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Aileme ev almak istiyorum
Cevaplayan: Yıldız Sevener