Ne Kadarlık Ev Alabilirim?

Bütçenize uygun evi bulmak ve ev alma hedefinizi gerçekleştirmek için göz önünde bulundurmanız gerekenleri gelin birlikte inceleyelim.


Toplam Aylık Geliriniz Ev almak aile hedefinizse, toplam hane gelirinizi yazmalısınız.
TL
Sahip Olduğunuz Birikim Şu an elinizde ev almak için hazır olan para miktarı. Ne kadar çok, o kadar iyi.
TL
Ev Kredisi Vadesi (ay) Kredi ne kadar kısa vadede ödenirse o kadar avantajlıdır ancak vadeyi kısaltacağım diye finansal huzurunuzdan olmayın.
Peşinat için aylık ne kadar para ayırılabilirsiniz?
TL
Ev almak ile ilgili merak ettiklerinizi bize sorun uzmanlarımız yanıtlasın Soru sormak için tıklayın

Ev almak oldukça önemli bir hedef. Bu hedefi gerçekleştirmek için öncelikle tutarlı bir plana ihtiyacınız var. Ev satın alma planının tutarlı olması içinse hesapları yaparken dikkatli olmak gerekiyor. Bu ev satın alabilme gücü hesaplama aracıyla sizler için en ideal rakamları bulmaya çalışacağız. Toplam aile geliri, ev için çekilecek kredinin vadesi ve aylık ödeme gücü gibi değerlere bakarak, kaç liralık ev almanız gerektiğinizi söylüyoruz.

Ev almak için en önemli kriterlerden birisi ise evin peşinatı. Bankalar konut kredisi verirken konut ücretinin tamamını kredi olarak vermiyor. Bunun anlamı evi satın almak için evin fiyatının belli bir kısmını peşinat olarak vermeniz gerekiyor. Ev alma planınızı ne zaman gerçeğe dönüştürecek olursanız olun; biriktirmeye bugünden başlayın. Biriktirdiğiniz peşinat ve gelirinizle ilgili detayları, bu sayfadaki hesaplama aracında yer alan ilgili alanlara girin ve satın alabileceğiniz evin fiyatını öğrenin.