2022’nin en çok aranan meslekleri?

Yeni işler ve arayışlar 2022’de en çok aradıklarımız arasındaydı. Yılın öne çıkan aramalarının paylaşıldığı Google Yılın Arama Trendleri’nde “nasıl olunur” kategorisinde en çok “Özel güvenlik nasıl olunur?” ve “Gassal nasıl olunur?” arandı.

1 4 2022’DE EN FAZLA ARTIŞ GÖSTEREN ARAMA TERİMLERİ
2022’DE EN FAZLA ARTIŞ GÖSTEREN ARAMA TERİMLERİ

Her yıl sorduğumuz ortak sorular, bize ilham veren kişiler ve tüm dünyanın kitlendiği anlar hakkında bilgiler veren Yılın Arama Trendleri, pek çok konuda trend olan konuların derlendiği yüzlerce liste halinde neredeyse 70 ülkede kullanıcılarla buluşturuluyor. Derleme halinde paylaşılan listeler, geçen yılla karşılaştırıldığında bu yıl en fazla artış gösteren arama terimlerine dayanıyor.

2 4 YENİ ARAYIŞLAR VE İŞLER “NASIL OLUNUR” KATEGORİSİ
YENİ ARAYIŞLAR VE İŞLER “NASIL OLUNUR” KATEGORİSİ

Gündemin ve gelişmelerin bizi yeni arayışlara yönlendirdiği bu yılın listelerinde “nasıl olunur” kategorisi birbirinden farklı meslek gruplarına ev sahipliği yaptı. “Özel güvenlik nasıl olunur”, “Gassal nasıl olunur?” ve “Rüzgar türbini servis teknisyeni nasıl olunur?” aramalarının ilk 3 sırayı paylaştığı nasıl olunur kategorisi 2022 yılının yeniliklere ve yeni arayışlarla karşılandığını gösterdi.

3 4 İŞ ARAMALARINDA YELPAZE GENİŞLEDİ
İŞ ARAMALARINDA YELPAZE GENİŞLEDİ

“Büyükelçi nasıl olunur?” ve “Bilim insanı nasıl olunur” aramalarıyla yeni meslek arayışlarında kullanıcılar, “Vatman nasıl olunur” ve “Fizyoterapist nasıl olunur” gibi aramalarla da daha niş meslek gruplarına ilgi duymaya başladı. “Kadın asker nasıl olunur”, “Beden eğitimi öğretmeni nasıl olunur” ve “oyuncu nasıl olunur” aramaları meslek grubu alanında da aramaların ne kadar farklılaşabildiğini gözler önüne seriyor.

4 4 NASIL OLUNUR?
NASIL OLUNUR?

1. Özel güvenlik nasıl olunur?

2. Gassal nasıl olunur?

3. Rüzgar türbini servis teknisyeni nasıl olunur?

4. Büyükelçi nasıl olunur?

5. Vatman nasıl olunur?

6. Kadın asker nasıl olunur?

7. Bilim insanı nasıl olunur?

8. Fizyoterapist nasıl olunur?

9. Beden eğitimi öğretmeni nasıl olunur?

10. Oyuncu nasıl olunur?

Yorumlar
Kalan Karakter 800