Yükselişte Olan Kripto Paralar

Ocak ayının ilk gününden bugüne hangi kripto paralar yükselişte?
Yükselişte Olan Kripto Paralar

Bitcoin'in geçtiğimiz yılın ilk ayında 960 dolardan başlayan serüveni 15.000 dolar seviyesine çıkınca tüm dünya gözünü bir anda kripto paralara çevirdi. Sanal paralar arasında Bitcoin'e rakip olabilecek bazı kripto birimlerini sizlere bu yazımızda anlatmıştık. Bu yazıda da son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ve yükselişte olan kripto paralardan bahsedelim.

Ripple 

Aralık ayının ortasında 0.25 dolar fiyatı vardı. Ocak ayının ilk haftasında mükemmel bir sıçrayışla 3.65 dolara kadar çıktı. Son günlerde ise düşüşte ve şu an 1.90 dolar civarlarında seyrediyor.

Etherium

Bitcoin'den sonra ikinci sırada gelen kripto birimi Etherium da son zamanlarda atak yapıp değerini yükselten para birimlerinden birisi. 1 Ocak'ta 740 dolar civarlarındaydı, bugün ise 1380 dolardan alıcı buluyor.

Tron

Büyük sıçrayış yaparak piyasadaki ilgiyi üzerine çekti. Ocak ayının ilk günü 0.046 dolardı.  Bugün ise 0.14. Değerini en çok artıran paralardan biri oldu.

Aeron

Toplam market değeri 58.867.770 dolar olan Aeron hızlı yükselişiyle yatırımcıların yüzünü güldürenlerden. 1 Ocak'ta 0.9 dolardı, 10 Ocak itibariyle 4.53 dolar.

Neo

Pek fazla bilinmese de NEO isimli kripto para da yıla yükselişle başlayanlardan. 1 Ocak'ta 72.99 olan bu para birimi 10 Ocak itibariyle 120 dolardan işlem görüyor.

Dikkat Düşenler de Var

Coinmarket verilerine göre yükselişte olan kripto paralar olduğu gibi düşüşte olan kripto paralar da var. Aşağıdaki tablo marketteki payı en yüksek olan 10 para biriminin 7 günlük inişli çıkışlı grafiklerini gösteriyor. 

Gördüğünüz gibi yükselişler de var, düşüşler de. Bu nedenle yatırım yapmadan önce o coin/para birimi hakkında detaylı bir bilgi araştırması yapın. Kripto paralara yapılacak yatırımların belli riskleri olduğunu bilerek tüm paranızla değil, ufak miktarlarla deneme yapmaya özen gösterin.

Yatırım araçları hakkında soru sormak için tıklayın.

Resim

Çeyrek Altın Hesabını Duydunuz Mu?

İnternette geleneksel birikimcilerin en çok merak ettiği konulardan birisi; çeyrek altın alarak birikim yapılabiliyor mu? Hemen söyleyelim; evet. Senin Bankan’da çeyrek altın olarak birikim yapabileceğiniz bir hesap türü var. Çeyrek altınla biriktirme hakkında detaylı bilgi ve kolayca hesap açmak için tıklayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol