Sizden Gelenler: Yatırım Beklentisi

Parasını değerlendirerek yatırım yapmak isteyen Aynur Hanım'ın sorusunu, Özlem Denizmen Posta Gazetesi'ndeki köşesinde yanıtladı...

SORU: Ev hanımıyım 150 bin TL nakit birikimim, iki çocuğum var ve şu anda hamileyim. Paramı nasıl değerlendireceğimi bilmiyorum. Risk almayı sevmiyorum. Altın, döviz yatırımı düşünmüyorum bana aylık getirisi olan ek bir gelir istiyorum fikirlerinizi bekliyorum. 

Aynur

CEVAP: Allah bağışlasın ve tamamına erdirsin ne güzel büyük bir aile olacaksınız. Ben prensip olarak yatırım  tavsiyesi vermiyorum, çünkü bu tamamen senin beklentilerine, risk anlayışına göre değişir. Getirisi baştan belli olan vadeli mevduat, hazine bonosunu araştırabilirsin. Mühim olan birikimlerinden gelir yaratarak paranın alım gücünü enflasyona karşı koruyabilmen. Bunu yaparken de eş dost tavsiyesi ile değil bilgilenerek, bankana danışarak uzmanlarından bilgi alarak yapman. Fon da alabilirsin. Sakın büyük risk alma, aile büyütüyorsun!

Yatırım Yapmayan Finansal Özgür Olamaz''Borsada doğru yatırım nasıl yapılır?'' ''Yatırım yapmadan finansal özgürlük mümkün mü?''

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store