Platin Hesabı Nedir?

Altına yatırım yapanlara hatta gümüşe yatırım yapanlara da şahit oldunuz. Peki yatırım alternatifi olan başka bir kıymetli maden yok mu diye düşünüyorsanız söyleyelim platine de yatırım yapabiliyorsunuz.
Platin Hesabı Nedir?

Üstelik platine yatırım yapmak da en az altın veya gümüş hesabı gibi basit.

 Özellikle portföyünü genişletmek isteyenlerin tercihi olan platin de internet üzerinden alınıp satılabilen bir kıymetli maden. Döviz ve Lira karşılığında alıp satabiliyorsunuz.  İnternet üzerinden Senin Bankan’da kolay bir şekilde platin hesabı açabiliyorsunuz. Platin hesaplarında da tıpkı altın hesaplarında olduğu gibi alım satım talimatları verebiliyorsunuz.

Platine yatırım yapmadan önce bunun getirisi hakkında bilgi edinmenizde ve yatırım portföyünüzün tamamını kullanmamanızda fayda var.

Platine yatırım güvenli mi?

Öncelikle şunu söyleyelim platin hesaplarına da devlet güvencesi var. Platin hesaplarına 100 bin TL’ye kadar Tasarruf Sigorta Mevduat fonu tarafından devlet güvencesi veriliyor.

Platin hesapta tutulan platinin  özelliğine gelelim:

Bu platin 1000 (bin) saflıkta.

Çalışma günlerinde saat 09:00 ile 17:25 arasında işlem yapabiliyorsunuz. Ben platinimi fiziksel olarak istiyorum diyorsanız da 20 gün önceden bankanıza iletirseniz, Kuveyt Türk şubelerinden fiziksel olarak çekebiliyorsunuz.

İşin en güzel yanına gelelim, platin hesaplarda 1 TL ile bile yatırım yapabiliyorsunuz.

Yazının içerisinde de belirttiğimiz gibi yatırım yapmadan önce iyice araştırma yapmayı ihmal etmeyin. Unutmayın başarılı bir yatırımın yolu bol araştırmadan ve yatırım yaptığı ürünü iyi anlamaktan geçer.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol