Paranızın Yatmamasını ve Çalışmasını Nasıl Sağlarsınız?

İnsanın sürekli tembellik yapanı nasıl bir yere gelemezse paranın da sürekli tembellik yapanı bir hedefe ulaşmaz. Paranın bir hedefi olmalı. Bu hedef bir satın alma ya da değerlenme olabilir.
Paranızın Yatmamasını ve Çalışmasını Nasıl Sağlarsınız?

Bir satın almayı hedef olarak koyduysanız yapmanız gerekenler belli. Harcamalarınızdan tasarruf eder, birikim yaparsınız. Bunu yaparken de önce istek harcamalarını azaltırsınız ve yine ihtiyaçlarınızı karşılamada sorun yaşamazsınız. Sonra bu birikimi sürekli hale getirir ve hedef rakama ulaştıysanız satın almayı yaparsınız. Örneğin 5 bin biriktirip çok istediğiniz tatil paketini almak gibi... Bu yöntemde paranız yatmak yerine sizin ellerinizle büyütülmüş ve bir sonuca ulaşmıştır..

Paranın çalışmasını sağlamak istiyorsanız ise yatırım seçeneklerini araştırmalısınız. Tasarruf ettiniz, biriktirdiniz şimdi o birikiminizi yastık altında yalnız bırakamazsınız. Böylesi ne güvenli ne de çok faydalı olur. Bunun yerine bir banka hesabı açarak paranızı vadeli hesaplara ya da katılım bankalarındaki katılma hesaplarına koyabilirsiniz.

Artık banka hesaplarında; döviz, çeyrek altın, gram altın, gümüş gibi çok sayıda yatırım aracını değerlendirebiliyorsunuz. Üstelik bunun için bankaya gitmenize de gerek yok. Mobil uygulamalar ve internet siteleri sayesinde cep telefonunuzdan bile hesap açıp hızlı bir şekilde yatırım yapmaya başlayabiliyorsunuz. Bunun için hızlı ve dijital bankacılık anlayışını benimsemiş bir banka seçmenizde fayda var.

Paranız yerinde durduğunda ya da tabiri caize yattığında değer kaybeder, bu nedenle onu yatırımda değerlendirmekte fayda var. Yatırım yapmadan önce de iyi bir araştırma süreci geçirmeyi de ihmal etmeyin.

 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol