Kripto para gerçeği! Bilen de bilmeyen de alıyor

Kripto paralara ilişkin Türkiye’de yapılan bir araştırmaya göre, her 10 kişiden 4’ü kripto para yatırımı yapmış ancak...

NG Araştırma şirketi, kripto para araştırmasının sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

4 KİŞİDEN 3'ÜNÜN BİLGİSİ YOK 

18 yaş üzeri, Türkiye genelinde 2 bin 156 kişinin katılımı ile online yapılan araştırmada, her 4 kişiden 1’i Bitcoin konusunda yeterli bilgisi olduğunu beyan ederken, 3’ü ise az bir bilgiye sahip olduğunu belirtti. Araştırmaya katılan her 10 kişiden 4’ü Bitcoin yatırımı yaparken, 6’sı henüz Bitcoin’e yatırım yapmadığını belirtti.

GÜVENİLİR BULANLARIN ORANI %27

Bitcoin’i güvenilir bulup bulmadığı sorulan katılımcıların yüzde 40’ı Bitcoin yatırımının güvenli olup olmadığı konusunda kararsız olduğunu beyan ederken, Bitcoin’i güvenilir bulmayanların oranı yüzde 33 oldu. Katılımcıların yüzde %27’si ise kripto parayı güvenilir buluyor.

ALTIN TERCİH EDENLER ÇOĞUNLUKTA

Araştırmaya katılanların yüzde 42’si kripto paraların yasal olduğunu belirtirken, yüzde 23’ü yasal olmadığını belirtiyor. Bu konuda bir fikir belirtmeyenlerin oranı ise yüzde 35. Katılımcıların yüzde 59’u en güvenilir yatırım aracının altın olduğu görüşündeyken, yüzde 11’i gayrimenkul ve yüzde 9’u döviz seçeneklerini ön plana çıkardı.

En iyi yatırım aracı hangisi? İşte cevabıPara kazanmanın gittikçe zorlaştığı bir zamanda yaşıyoruz. Bu nedenle elimizdeki paranın da kıymetini bilip değerlendirmemiz gerekiyor. Paranızı değerlendirebileceğiniz en iyi 10 yatırım aracı ile ilgili kısa açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store