Elon Musk, Hisse Satışına Devam Ediyor!

Dünyanın en zengin kişisi olan Elon Musk, Tesla hisselerinin satışını sürdürüyor. İşte haberin detayları:

Tesla CEO'su Elon Musk, 934 bin 91 şirket hissesinin satışını gerçekleştirdi. Musk, 8 Kasım tarihinde de şirket hisselerini satışa çıkarmıştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan bildirime göre Elon Musk, hisse opsiyonlarını kullanması ile ilişkil vergi yükümlülüklerini karşılamak için 930 milyon dolarlık hisse sattı.

Hisse senedi alım opsiyonları kullanıldığında, opsiyonun kullanım fiyatı ile hissenin adil piyasa değeri arasındaki farktan gelir vergisi ödenmesi gerekiyor. 

Musk, 2,1 milyon hisse opsiyonunu 6,24 dolar fiyat ile kullanmasının ardından 934 bin 91 hisse senedinin satışını gerçekleştirdi. 8 Kasım'da da 2,2 milyon hisse satın alma opsiyonunu kullandıktan sonra 934 bin Tesla hissesini 1,1 milyar dolara satmıştı.

 

Meme Coin Ä°lk Ä°ÅŸlem Gününde ‚5’lik Artış Gösterdi!Elon Musk, Twitter'da oldukça aktif birkaç gün geçirdi, hatta piyasaya sürüldüğü günde fiyatı hızla yükselen yeni bir memecoin'e ilham oldu.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store