Cari Hesap Nedir?

Alacak ve borç takibinin yapıldığı cari hesap, hesap işlemlerini görmenizi, borcunuzu ne zaman ödeyeceğinizi ya da alacaklarınıza dair size bilgi veriyor. Gelin hep birlikte çoğu kişiyi yakından ilgilendiren cari hesaba yakından bakalım.
Cari Hesap Nedir?

Bir banka ile müşterileri veya bir ürünün/servisin satıcısıyla, alıcıları arasında gerçekleşen işlemleri toplayan hesaba cari hesap deniliyor... 

Kişiler arasında olduğu gibi bankalar arasında da cari hesap olabiliyor. Bankaların cari hesabı ise kendi içinde 3'e ayrılıyor. Muhabirlere ait olan grup, mudilere ait olan grup ve müşterilere ait olan grup şeklinde bankalar tarafından cari hesap yapılıyor. Bankada yaptığınız bütün işlemleri cari hesabınızdan görebilmeniz mümkün.

Katılım bankalarında da cari hesap açmanız mümkün. İstediğiniz zaman paranızı çekebileceğiniz bu cari hesapta herhangi bir kar payı getirisi elde edemezsiniz.  Yine de cari hesap açarken seçeceğiniz banka ile kar edebilirsiniz. Senin Bankan'da CARİ HESAP İÇİN HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ÖDEMİYORSUNUZ.

 Senin Bankan'da  bir cari hesap açarsanız, bu işlemleri de gerçekleştirebiliyorsunuz:

- Para transferleri

- Çek karnesi işlemleri

- Kredi ve kredi kartı ödemeleri

- Bağış, aidat, kira ödemeleri

- Fatura, vergi, SGK prim ödemeleri

- Çek ve senet tahsilatları

- Döviz ve kıymetli maden işlemleri

- İleri vadeli para transferleri, düzenli ödeme talimatları ile döviz ve altın alım satım talimatları.

- Özel Cari hesaplarınız ile ilgili işlemlerinizi Kuveyt Türk şubelerinden; İnternet Şubesi, İşlematik, Telefon Bankacılığı ve Mobil Bankacılık kanallarıyla her an gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önceden başka bir bankada cari hesap için hesap işletim ücreti ödemiş olabilirsiniz ama unutmayın devir yatırım yaparken de tasarruf devri. Siz siz olun cari hesap açmadan önce neler yapabileceğinizi ve ne ücretler ödeyeceğinizi önceden bilin ve masrafsız olanı tercih edin.

Resim

Birikimlerimiz İçin Faiz İçermeyen Bir Yatırım Yöntemi Var Mı?

Kişisel finansın en önemli aşamalarından birisi birikim yapmak. Sonraki adım ise birikimleri bir yatırımla değerlendirmek. Faizsiz bir yatırım aracı ile birikiminizi yatırıma dönüştürmek isterseniz katılma hesaplarını inceleyebilirsiniz. EFT ücreti olmadan, hesap işletim ücreti olmadan faizsiz bankacılıktan faydalanmak isteyenler ise Senin Bankan’dan birkaç kolay adımda hesap sahibi olabilirler. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol