Az Parayla Yatırım Yapma Taktikleri

Yatırım yapmak için büyük paralara sahip olmanıza gerek yok. Az parayla da yatırım yapabilirsiniz. Bunu yapmanın yollarını gelin birlikte inceleyelim.
Az Parayla Yatırım Yapma Taktikleri

Yatırım kararı almak en az yatırım yapmak kadar önemli. Bu kararı alarak artık hayatınızı kontrol etmeye karar  verdiniz. Başlamak bitirmenin yarısıdır derler, şu andan itibaren yatırım kararınızla birlikte tasarruf etmeye ve biriktirmeye de karar verdiniz. 

-             İlk olarak hiç aklınıza gelmeyen bir yatırımla başlayalım. Hemen hemen hepimizin bazen almak istediği fakat pahalı olan ihtiyaçları oluyor. Ve bu ihtiyaçlar kullanım sonrası satılabilir oluyor, örneğin; ev ve araba. Bu yatırım için önce birikim yapıyorsunuz. Taksit taksit ödemeye devam ederek, yani azar azar paralarla büyük bir yatırıma imza atıyorsunuz.

-             Bankada bir birikim hesabı açmak da az parayı büyük bir miktara çevirmek için iyi bir yöntem. Örneğin bir birikimli katılma hesabıyla uzun vadeli bir plan yapabilirsiniz. Ayda 1 ya da 3 ayda bir kez; 50 ile 5000 lira/dolar/Euro ya da 1-50 gram arası bir tutarda yatırım  yapabilirsiniz. 3 ila 10 yıl arasında katılma hesabını kullanabiliyorsunuz. Yani siz azar azar biriktirmeye ve paranızı yatırıma dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Senin Bankan’da %95’e %5 gibi oldukça uygun bir paylaşım oranıyla paranızı da değerlendirebilirsiniz.

-             Her ay birkaç gram altın ya da bir çeyrek altın alın. Hatta bunun için bankanıza bir talimat verin ve bankanız maaşınızdan düzenli olarak altın birikimi yapsın. Böylece aydan aya büyüyen bir yatırımınız olsun.

Nasıl yaparsanız yapın eğer az miktarla yatırım yapacaksanız diğer yatırımınızın da vakit olduğunu unutmayın. Yani sabırlı bir şekilde vakit nakde dönene kadar planınıza sadık kalın ve yatırıma devam edin. Hedefe ulaşana kadar durmak yok.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol