Altına Yatırımda Banka Mı, Kuyumcu Mu?

Altın ülkemizde en çok sevilen yatırım aracı. Haydi itiraf edelim, bayılıyoruz altına. “Eskiden ‘cebinizde altın varsa, bu bereket işaretidir’ denilirdi. Kimimiz ziynet olarak kullanmayı severken kimilerimiz içinse birikim aracı.
Altına Yatırımda Banka Mı, Kuyumcu Mu?

Bizim konumuz birikim aracı olarak altını tercih edenler için. Bir isteğiniz, hedefiniz var. Bunun için birikim yapmaya karar verdiniz ve altın size cazip görünüyor. Alışkanlık, bildiğiniz bir şey, büyüklerinizde birikimlerini altın olarak yapardı… Sebebi ne olursa olsun, önemli olan karar vermeniz.

Peki ama nasıl olacak; her ay gidip altın mı alacaksınız, nereden, ne zaman alacaksınız, ya sahte olursa? Peki nerede saklayacaksınız gerçekten uygun olan fiyattan mı alıyorsunuz ? Kuyumcudan fiziki olarak aldığınızda sahte olma ihtimali var, yeni tarih eski tarih, saklama derdi var. Evde saklasanız çalınma korkusu. Her yükseldiğinde satmak için koşa koşa kuyumcuya git. Düştüğünde koşa koşa almaya git. Altınları arttığı anda satabilmek bir hayli zor oluyor. Kuyumcu kuyumcu gezerek acaba hangisi daha iyi fiyat veriyor diye dolaşmak zorunda kalabiliyoruz.

Bu nedenlerle altın alış satışı daha kolay olduğu için bankaların altın hesapları tercih edilmeye başladı. Tek bir tıkla bankanızın altın alış- satış fiyatlarını kontrol edebilirsiniz. Sahte olma ve çalınma riski yok.

Öncelikle bankanıza gidip vadesiz altın hesabı açtırıyorsunuz, açılan altın hesabı ile birlikte artık anında gram altın alım satımı yapabiliyorsunuz. Mesai saatlerinde ( 09:00-17:00 ) bankaların altın alım satım makası genelde daha düşük olur. Senin Bankan’da ise hafta içi 24 saat avantajlı kur devam ediyor, yani 5/24 makasları açmıyorlar. Bu da sizin kazanımlarınıza katkı sağlayacaktır.

Ben zamandan da tasarruf etmek istiyorum ve yatırımımı dijital kanallar üzerinden yürütmek istiyorum diyorsanız da Seninbankan.com.tr adresinden kolay ve hızlı bir şekilde altın hesabı açarak, Lira ve Amerikan Doları ile altın alım satımı yapabilirsiniz. Üstelik 0.01 gram bile altın alabiliyorsunuz ve gerçek kişilerde altın hesapları devlet tarafından 100.000 liraya kadar güvencede.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol