Yaz Havasını Ofisinize Taşıyın

Yaz geldi de ne oldu, ben ofisten çıkamıyorum ki diye düşünüyorsanız, işyerinizde yazın tadını çıkarabileceğiniz birkaç öneri paylaşmak isterim. Hepsi aslında yapması oldukça basit olan bu öneriler, ofisinizde de yaz ruhunu yaşamanıza yardımcı olacaktır.
1
Deniz, güneş, kum

Fiziksel olarak deniz kenarında olmasanız da, o havayı yaşamak için bilgisayarınızın masaüstüne deniz, güneş, kum… ya da sizi yaz havasına sokabilecek bir fotoğraf koyun. Baktıkça içinizi açan cinsten olsun 

2
Aromalar

Masanızın üstüne, hemen yanı başınıza, içine yaz meyveleri dolu bir sürahi su koyun. Hem lezzeti, hem kokusu size yazı yaşadığınızı hissettirsin.

3
Melodi

Yaz deyince insanın aklına neşeli, kıpır kıpır müzikler geliyor. Hemen kendinize yaz parçalarından oluşan bir çalma listesi hazırlayın.

4
Masaüstü

Masanızın üstüne çiçek, renkli kalemler, renkli aksesuarlar koyarak modunuzu neşeli bir yaz havasına yaklaştırın.

5
Keyif saati

İş arkadaşlarınızla her hafta belli bir günde soğuk bitki çayı ya da kahveden hazırlanmış içeceklerle küçük bir parti yaparak yaz ruhunu ofisinize taşıyın.

6
Giyim

İşyeri kurallarınıza uygun canlı, renkli giysilerle kendi ruh halinizi canlandırın.

7
Öğle yemeği

Öğlen saatlerinizi sadece alelacele yemek için geçiştirmek yerine, açık havada yeni mekanlar denemeye ayırın. Hem dışarıda biraz d vitamini de almış olun.

8
İş çıkışı

İşten çıkınca doğrudan eve gitmek yerine kısa süreli de olsa temiz havada yürüyüş yapabileceğiniz şekilde planlar yapın.

9
Rutin

Yaşamınızın günlük rutinine biraz değişiklik katın. Sabah bir saat erken kalkarak yürüyüş yapabilir, öğlen kısa süreli de olsa işyerinize yakın bir yerde spor yapabilir ya da iş çıkışı uzun zamandır istediğiniz ama yapamadığınız hobinize zaman ayırabilirsiniz. Bu küçük rutin değişikliği ruh halinize de yansıyacaktır.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol