Mandra Kurmak En Büyük Hayalim

"Merhaba Özlem Hanım, Bursa'da bir marketin şarküteri bölümünde çalışıyorum. Süt ve süt ürünleri ile ilgili bir projem var. Nesli tükenen manda ırkını çoğaltmak, sağlığımız için yararlı sütünden faydalanmak istiyorum. Küçük bir mandıra kurmak manda yoğurdu yapmak ve pazarlamak en büyük hayalim. Fakat ne param ne de destekçim var. Hayvan kredisi...
Mandra Kurmak En Büyük Hayalim
-A | A+
"Merhaba Özlem Hanım, Bursa'da bir marketin şarküteri bölümünde çalışıyorum. Süt ve süt ürünleri ile ilgili bir projem var. Nesli tükenen manda ırkını çoğaltmak, sağlığımız için yararlı sütünden faydalanmak istiyorum. Küçük bir mandıra kurmak manda yoğurdu yapmak ve pazarlamak en büyük hayalim. Fakat ne param ne de destekçim var. Hayvan kredisi ve kadın girişimcilere verilen kredi hakkında detaylı bilgi almak istiyorum. Fikirlerinize ve göstereceğiniz yola ihtiyacım var. Teşekkürler. Yeliz"

Merhaba Yeliz, yapmak istediğin proje çok güzel. Tarım ve Köy işleri Bakanlığı, hayvancılık sektöründeki girişimcilere 1 Ağustos itibariyle sıfır faizli yatırım ve işletme kredisi verilmeye başladı.

Projeden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası Şubeleri ile Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlüklerine başvurabiliyor. Konu ile ilgili bilgi Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın il ve ilçe müdürlüklerinden alabilirsin. Benim tavsiyem ufak başlayıp kademeli olarak işlerini büyütmen. Devlet girişimciliğe büyük önem veriyor. Neden? Kişi hem kendi çalışacak hem de etrafındakilere iş imkanı sağlayarak işsizliğin azalmasına katkıda bulunuyor.  İŞKUR KOSGEB ile bağlantılı yeni girişimci eğitimleri veriyor. KOSGEB in 6 programı var. Bunlardan biri, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi. Bu eğitimler kendi işini kurmak isteyen girişimcilere, 60 saatlik, ücretsiz herkese açık eğitimler... Eğitim, iş planı nasıl yapılır, kendi projenizin gerçekleşmesi için neler gerek gibi bilgiler veriyor. Eğitimde başarılı olanlar projelerini kurula sunuyor. Kuruldan geçen projeler destekleniyor. Peki nedir bu destekler? Danışmanlık desteği var.  1 sene boyunca yanınıza danışman veriyorlar, yardımcı oluyor. Kuruluş dönemi makine teçhizat, ofis donanım desteği, işletme giderleri,  geri ödemesiz maksimum 32.000 TL ye kadar. 70,000TL ye kadar geri ödemeli kredi veriliyor. Kadın girişimciliğini öne çıkaran bankalar var... Eğitim hakkında bilgileri www. kosgeb. gov.tr, İŞKUR şubelerinden, meslek kuruluşlarından alabilirsiniz. Sağlık, sevgi ve para ile kal.
Yorumlar Üye girişi
1000
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et