Twitter Çalışanları Diledikleri Sürece Evden Çalışacaklar

Twitter, çalışanlarının 'sonsuza dek' evden çalışmasına izin verileceğini duyurdu. Şirket, ofise dönmek isteyenlerin ise en azından Eylül ayına kadar bunu yapmayacaklarını açıkladı.

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, Salı günü bir e-posta atarak çalışanlarının diledikleri sürece evlerinden çalışmasına izin vereceğini söyledi.

Twitter, bir blog yazısında, “Merkeziyetçiliğe ve her yerden çalışabilecek bir işgücüne verdiğimiz önem göz önüne alındığında, hızlı bir şekilde yanıt vermek ve insanların evden çalışmalarına izin vermek için benzersiz bir şekilde konumlandık” dedi.

“Son birkaç ay, bu işi yapabileceğimizi kanıtladı. Bu yüzden çalışanlarımız evden çalışmalarını sağlayan bir rol ve durumdaysa ve bunu sonsuza dek yapmaya devam etmek istiyorlarsa, buna izin vereceğiz.”

Twitter, 2 Mart'tan bu yana evden çalışma konusunda çalışanlarını oldukça ciddi şekilde teşvik etti ve 11 Mart'tan itibaren de çalışanlarını buna zorunlu tuttu. Uzaktan çalışmayı tercih eden çalışanlar bundan böyle süresiz olarak buna devam edebilirler. Twitter yaptığı açıklamada, ofise dönmek isteyenler muhtemelen en azından Eylül ayına kadar beklemek zorunda kalacaklar şeklinde yorumda bulundu.

Twitter, 2021 yılına kadar neredeyse tüm çalışanların iş seyahati ve yüz yüze etkinliklerini askıya aldı. Ayrıca, çalışanlara masa ve sandalye de dahil olmak üzere ev ofis malzemeleri satın alma konusunda ekstra ödeme yapıyor. 

Teknoloji alanındaki şirketler önümüzdeki aylarda ofislerini nasıl yöneteceklerini tartıyorlar. Google ve Facebook evden çalışma politikalarını 2021'e kadar uzattı. Amazon evden çalışma politikasını en erken Ekim ayının başına kadar diye duyurdu.

Yorumlar
Kalan Karakter 800