TikTok canlı alışverişi test edecek! Fenomenler ürün satacak

Canlı yayınlar sırasında kullanıcıların uygulama ekranındaki bağlantılar aracılığıyla ürün satın almalarını sağlayan TikTok Shop isimli özellik ABD ve Kanada’da kullanıma sunulacak.

E-ticaret dünyasına adım atan popüler sosyam medya platformu TikTok, İngiltere’de test ettiği canlı alışveriş(live shopping) operasyonunu genişletiyor. TalkShopLive isimli bir firma ile ortaklık kurmayı hedefleyen TikTok, live shopping’i ABD ve Kanada’da test edecek.

TikTok Shop, kullanıcıların canlı yayınlar sırasında uygulamadaki bağlantılar üzerinden ürün satın almalarına izin veriyor. Tayland, Malezya, Vietnam, Singapur, Filipinler ve Endonezya’dan sonra ilk defa İngiltere’de erişime açılmıştı. Los Angeles merkezli TalkShopLive, çeşitli markalara canlı yayın üzerinden alışveriş yapma deneyimi sunuyor.

YÜZDE 10 KESİNTİ

TikTok’un Çin’deki versiyonu olan Douyin, canlı alışveriş konusunda oldukça başarılı gidiyor. Sadece 12 ayda yaklaşık 9 milyon canlı yayın yapıldı ve 10 milyardan fazla ürün satışı gerçekleşti. TalkShopLive canlı yayın satışlarından yüzde 10 pay alıyor ve bunun maliyetinin TikTok tarafından karşılanacağı tahmin ediliyor.

Hayallerinize ulaşmak için kendinize yatırım yapın!Hayallerinize ulaşmak istiyorsanız, başarısızlık korkusunu bırakıp, konfor alanınızın dışına çıkmanız gerekir. İşte konfor alanınızdan çıkmanıza yardımcı olacak ipuçları:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store