Tatil İçin Tasarruflu Fikirler

Belli bir bütçe ayırdıktan sonra tatile gitmek isteyenler ucuza tatil yapmanın yolunu arıyor. Oteller pahalı gelebilir ama tatili de ucuza getirmenin yolları var. Peki en ucuz tatil nasıl yapılır?
Tatil İçin Tasarruflu Fikirler

Kamp Alanlarını Araştırın

Tatil için otele bağlı kalmayın, kendinizi doğaya bırakın. Kamp yapıp daha uygun bütçeli pansiyonlarda kalabilirsiniz. Tatil biraz dinlenmek biraz da gezip keşfetmek. Kendinizi yeni şeyler yapmaktan alıkoymayın. İlla ki otele gitmek istiyorsanız 5 yıldızlı otel tercih etmemeye çalışın.

Ev Kiralayın

Eğer kalabalık bir arkadaş grubuyla ya da akrabalarınızla gideceksiniz ev kiralayabilirsiniz. Çoğu yazlık yerde artık herkes evini kiraya veriyor. Günlük kiralayabileceğiniz evi bölüştüğünüz zaman daha uyguna gelecek.

Plan Yapın

İyi bir tatil geçirmek istiyorsanız önceden plan yapın. Gideceğiniz yerleri iyi belirleyin ve araştırma yapmaya başlayın. Planlı olmanız sizin daha az masraf yapmanızı sağlayacak.

Önceden Gittiğiniz Yerlere Gidin

Bu yıl istediğiniz kadar para biriktiremediniz ama yine de tatile çıkmak istiyorsunuz. Bunun için önceden gittiğiniz bir yere gidin. Sizi tanıdıkları için yıla göre daha uygun fiyat alabilme ihtimaliniz olur.

Yurt Dışına Çıkacaksanız..

Dolar ve euronun biraz pahalı olduğu bu dönemde aniden yurt dışına çıkmak oldukça masraflı hale gelecek. Bunun için önceden aldığınız bileti kullanmak ve plan yapmak daha iyi olacak. Eğer turla gidecekseniz 6 ay önceden hazırlık yapmanız aniden gitmenize nazaran daha uygun hale gelecek.

Tatili sadece denize girmek olarak düşünmeyin farklı deneyimler elde ederek kendinize ayırdığınız bu günleri en yararlı şekilde geçirin. Tatilde daha az para harcamak için bu tavsiyelere göz atın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol