Bayram Tatili Ne Zaman ve Tatilde Nereye Gidebiliriz?

Bayram tatilinin öncelikle kaç gün olduğunu söyleyelim. Bayram tatili tam 9 gün. 18 Ağustos Cumartesi günü başlayan tatil 26 Ağustos Pazar gününe kadar sürecek. Peki tatilde nerelere gidebiliriz?
Bayram Tatili Ne Zaman ve Tatilde Nereye Gidebiliriz?

Bayram tatilini dolu dolu geçirmek isteyenler şimdiden planlarını yaptılar bile. Plan yapmayanlar için de gelin birlikte bayram tatili seçeneklerini inceleyelim: 

Ege Sahilleri

Eğer bayramda güneşin ve denizin tadını çıkarmak istiyorsanız akla direkt Ege kıyıları geliyor. Bayram tatili Ağustos ayının ortası ve sonuna denk geldiği için Ege Denizi bu dönemde ideal oluyor. Biraz kalabalık olsa da fiyat olarak oldukça uygun olan Ege kasabalarında hem gezebilir, hem de dilediğiniz tatili yapabilirsiniz. Kendinize bir rota belirleyip Ege kıyılarında tur da yapabilirsiniz.

Doğa ve Deniz Beraber Olsun Diyorsanız: Karadeniz Turu

Türkiye coğrafi konumundan dolayı iklim ve doğa bakımından oldukça zengin bir ülke. Sosyal medyada sıklıkla gördüğümüz İsveç ormanlarının benzerine Karadeniz kıyılarında şahit olabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde Karadeniz turları tercih ediliyor. Doğa ve denizin kombinlendiği Karadeniz'de oksijenin tadını çıkarabilirsiniz. Hele ki İstanbul’da yaşıyorsanız, yapacağınız Karadeniz turu size iyi gelecek.

Uzağa Gitmem Diyorsanız... 

Yazın tatil deyince akıllara ilk olarak deniz gelse de bu bayramda farklılık yapın ve yaşadığınız şehrin yakınlarındaki yerlere gidin. Eğer Ankara'da yaşıyorsanız, Eskişehir’e, İstanbul’da yaşıyorsanız, Bursa'ya gidip tatilinizi yeni yerler keşfederek geçirebilirsiniz. Memurlar dışında çalışanlar genellikle 9 gün izin kullanamıyor. Bunun için yolda zaman kaybetmek yerine tatil günlerinizi kısa rotalarla daha faydalı değerlendirebilirsiniz.

Yurt Dışı

Evet Euro ve Doların değeri yüksek fakat yine de yurt dışına çıkmanız mümkün. En azından vize istemeyen yerler tercih ederek vize masrafından kurtularak daha hesaplı bir tatil gerçekleştirebilirsiniz. Vizesiz gidebileceğiniz ülkelerin güncel listesi için tıklayın...

Tabii ki unutmamanız gereken bir yer daha var: Büyükleriniz. Bayramlaşmanın güzelliği için de bir gün ayırmayı unutmayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol