Uçak Biletini Ucuza Almak İsteyenler İçin 5 Tüyo

Tasarrufu hayatın her alanına yaymak gerekiyor, uçak bileti gibi ulaşım harcamaları da buna dahil. Uçak biletini daha ucuza alabileceğinizi biliyor muydunuz?
Uçak Biletini Ucuza Almak İsteyenler İçin 5 Tüyo

Uçakta yan yana oturan iki yolcudan birisi bilete 100 lira vermiş, diğeri de 500 liraya bilet almış olabilir. Arada epey bir fark var fakat bu mümkün. Çünkü uçak bilet fiyatları sabit değil; yani uçaktaki tüm koltuklar zaman içerisinde değişen bir şekilde fiyatlandırılıyor.  Bu fiyatlandırmada daha ucuz bileti kapmak içinse bazı yöntemler var. 

1-      Uçak bileti kampanyaları

Bu ay alın üç ay sonra uçun %40 indirimi kapın gibi kampanyalar havayolu firmaları tarafından sıkça tekrarlanıyor. Hiç gitmek istemediğiniz bir yere kampanyanın heyecanıyla bilet almadığınız sürece ucuz bilet için muhteşem bir yöntem. 

2-      Uçuşunuzu 90 – 60 gün önceden planlayın

Uçuşa yaklaştıkça uçak bilet fiyatları artar. Bu nedenle erken bilet almak sizin yolculuk masrafınızı azaltacaktır.

3-      Gizli Modda yapın

Uçak bileti satan siteler her aramada uçak fiyatını belli bir oranda yükseliyor gösterip, sizi fiyatlar artmadan bu uçak biletini almalıyım hissine yönlendirebilir. Bu nedenle internet araması yaparken gizli mod kullanmanızda fayda var.

4-      Hafta içi uçun

Cuma akşamı gidiş, Pazar akşamı dönüş hemen hemen herkesin seçimi bu nedenle talep fazla olduğundan fiyat da fazla oluyor. Bunun yerine iş yerinden bir gün izin alıp Perşembe gidebilir ya da Pazartesi dönebilirsiniz.

5-      Karşılaştırma yapın

Bir ilden başka bir ile genelde birden fazla havayolu firması uçuş gerçekleştirir. Bu rotada iki farklı firma genelde aynı fiyattan uçmaz. Örneğin; A firması 150 liraya uçarken, B firması 130 liraya uçar. Yani daha ucuz bileti bulmak için fiyatları karşılaştırmalıyız.

Tüm bunlara ek olarak uçak bileti aldığınız internet sitesinde güvenlik önlemi olarak; site adını yazdığınız yerde yeşil asma kilit arayın.

Unutmadan söyleyelim; ilk sormanız gereken soru ‘bu seyahat gerekli mi’ olmalı... Eğer bir istekse bunun için önceden para biriktirmeye başlayın. Diğer bir alternatif ise Şubat ayından Eylül’üm biletini taksit taksit ödeyerek uçuş ayına borçsuz olarak girmek. Böylesi çok daha iyi.

Şimdiden iyi yolculuklar...

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol