Telefon şarjının uzun süre dayanması için ne yapmalısınız?

Cep telefonunuzu günde birkaç kez şarj etmemek ve telefonunuzun pil ömrünü korumak için en iyi ipuçları burada.

1 8 BİLDİRİMLERİ AZALTIN

E-posta göndermek, sosyal medyada gezmek ve dünyada neler olup bittiğini görmek için haber güncellemeleri almak vb. için kullandığınız hemen hemen tüm uygulamalar, gün boyunca size bildirimler gönderecek ve bu da pilinizin hızla bitmesine neden olacaktır. Bu nedenle bazı bildirimleri sessiz modda tutmanız önerilir. Güç tasarrufu için ayarlardan değiştirebilirsiniz.

2 8 WI-FI ARAMA AYARLARINI DEĞİŞTİRİN

Aramalarınızı operatörünüz yerine Wi-Fi üzerinde yapıyorsanız bu da şarjınızın çabuk bitmesinin sebeplerinden biri. 

3 8 ARKA PLANDA ÇALIŞAN UYGULAMALAR

Çoğu kişi uygulamaları kapatmanın, arka planda çalışmayı durdurarak pil tasarrufu sağlayacağına inanır. Ancak birçok telefon, arka planda uygulama yenileme ayarı etkinleştirilmediği sürece çoğu uygulamayı bıraktığınız konumda donduracak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, bunları düzenli olarak kapatmak, cihazın hafızası onları kapatmak için tekrar yükleyeceğinden daha fazla güç kaybına neden olur. 

4 8 UÇAK MODUNU ETKİNLEŞTİRİN

Telefonunuz, düşük sinyal olduğunda çağrıları almak ve veri hizmetlerini etkinleştirmek için daha fazla güç akışı sağlar. Bu, telefonunuzun pilinin bir anda bittiği durumlardan biridir. Bu nedenle, telefonunuzun "sinyal yok" veya yalnızca bir çubuk gösterdiğini fark etmeniz önemlidir. Telefonunuzu aramalar için etkin tutmak pil tasarrufundan daha önemli değilse, uçak modunu etkinleştirdiğinizden emin olun.

5 8 OTOMATİK UYGULAMA GÜNCELLEMELERİNİ DEVRE DIŞI BIRAKIN

Otomatik güncelleme özelliği, Wi-Fi veya hücresel veri servislerine bağlandığınızda etkinleştirilir. Bu, kullanıcıyı rahatsız etmeden gerçekleşecek şekilde tasarlanmış olsa da, önemli miktarda güç tüketir. Bu yüzden otomatik güncellemeyi kapalı tutun ve telefonunuz prize takılıyken yapın.

6 8 KONUM SERVİSLERİNİ ETKİSİZ HALE GETİRİN

Bazıları konum servislerini sebepsiz yere açık tutmak için kullanılır. Konumunuzu paylaşmak için kullanışlı bir seçenek olabilir, ancak Wi-Fi veya hücresel veri servisi aracılığıyla bağlanarak GPS'inizi kullanır. Bu işlem, pilinizin giderek daha fazla güç tüketir. Bu nedenle konumunuzu paylaşmak için yalnızca ihtiyacınız olduğunda konum servislerini açmanız önerilir.

7 8 GÜÇ TASARRUFU YÖNTEMLERİ

Bluetooth'unuzu ve Wi-Fi'nizi açık tutmanız gerekmediğinde kapatın. Telefonunuzu çok sık açıp kapatmayın. Ekran parlaklığınızı daha düşük bir seviyede tutun. Ancak güneşli bir günde ekranınızı net bir şekilde görebilmek için daha yüksek bir parlaklık gereklidir.

8 8 DİNAMİK DUVAR KAĞITLARININ KULLANMAYIN

Telefon ekranınızda baloncuklar ve hareketli arka plan resimleri tercih ediyor olabilirsiniz. Bu dinamik görüntülerin pilinizi hızla tüketmesi de olasıdır. Bu nedenle, pilinizi günün geri kalanı için tasarruf etmek istiyorsanız, süslü dinamikler yerine statik görüntüler kullandığınızdan emin olun.

Etiketler iPhone Şarj
Yorumlar
Kalan Karakter 800