Paranızı Koruyan 5 Tadilat Önerisi

Tasarruf sadece para harcamayarak yapılmaz. Bazı tadilatlar için bir miktar para harcayabilirsiniz. Bu tadilatlar sonrasında sizin hayatınızda daha büyük tasarruflara ulaşmanızı sağlar.
Paranızı Koruyan 5 Tadilat Önerisi

1) Dış Cephe Yalıtımı
Komşularınızın kapısını çalın, hem bir çaylarını için hem de dış yalıtım için anlaşın. Hem doğalgaz hem de elektrik faturalarınızda bu yöntemle yüzde 50’ye varan tasarruf mümkün. Artık teknoloji de gelişti, yalıtım için duvarları yıkmak gerekmiyor.

2) Çift Cam
Çift cam kışın yüzde 50’ye, yazın ise yüzde 15’e varan kayıpları engeller. Hem de oldukça sağlamdır.

3) Kapı altı rüzgar önleyici
Kapı altı rüzgar önleyiciler ile oda kapılarının altından sızan rüzgarı keserek soğuk kış günlerinde %15 oranında ısı tasarrufu sağlayabilirsiniz.  Kapı altlarına havlu sıkıştırarak olmaz bu iş.

4) Otomatik Araçlar
Fotoselli musluklarla su faturalarını, sensörlü aydınlatmalarla elektirik faturalarını düşürebilirsiniz. Böylece serinlemek isteyen kediniz için de musluğu açık bırakmak zorunda kalmazsınız

5) Açık renkli boyalar
Duvarlar ve tavanlar açık renkli boya ile boyanmalı, dekorasyon eşyaları mümkün olduğunca açık renkli alınmalı. Koyu renk ışığı emer. Böylece erken saatlerden itibaren lambaları açmak zorunda kalırsınız.

Resim

Bir Yatırım Aracı Olarak Faizsiz Bankacılık

Yatırım araçlarını anlatırken çoğunda faiz oranlarından bahsettik peki faiz olmayan bir bankacılık ürünü yok mu? Var. Katılım bankaları tarafından sunulan katılma hesapları faizsiz bir bankacılık ürünü. Bu hesaplara paranızı yatırdığınızda paranız çeşitli sektörlere finansman sağlıyor ve bu finansmandan gelen rakam, kar payı esasına göre değerlendiriliyor. Senin Bankan’da katılma hesabı açıp, hesap işlem ücreti, eft-havale masrafı olmadan faizsiz yatırım yapmaya başlamak için tıklayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol