Paranızı Koruyan 5 Tadilat Önerisi

Tasarruf sadece para harcamayarak yapılmaz. Bazı tadilatlar için bir miktar para harcayabilirsiniz. Bu tadilatlar sonrasında sizin hayatınızda daha büyük tasarruflara ulaşmanızı sağlar.
Paranızı Koruyan 5 Tadilat Önerisi

1) Dış Cephe Yalıtımı
Komşularınızın kapısını çalın, hem bir çaylarını için hem de dış yalıtım için anlaşın. Hem doğalgaz hem de elektrik faturalarınızda bu yöntemle yüzde 50’ye varan tasarruf mümkün. Artık teknoloji de gelişti, yalıtım için duvarları yıkmak gerekmiyor.

2) Çift Cam
Çift cam kışın yüzde 50’ye, yazın ise yüzde 15’e varan kayıpları engeller. Hem de oldukça sağlamdır.

3) Kapı altı rüzgar önleyici
Kapı altı rüzgar önleyiciler ile oda kapılarının altından sızan rüzgarı keserek soğuk kış günlerinde %15 oranında ısı tasarrufu sağlayabilirsiniz.  Kapı altlarına havlu sıkıştırarak olmaz bu iş.

4) Otomatik Araçlar
Fotoselli musluklarla su faturalarını, sensörlü aydınlatmalarla elektirik faturalarını düşürebilirsiniz. Böylece serinlemek isteyen kediniz için de musluğu açık bırakmak zorunda kalmazsınız

5) Açık renkli boyalar
Duvarlar ve tavanlar açık renkli boya ile boyanmalı, dekorasyon eşyaları mümkün olduğunca açık renkli alınmalı. Koyu renk ışığı emer. Böylece erken saatlerden itibaren lambaları açmak zorunda kalırsınız.

Resim

Birikimlerimiz İçin Faiz İçermeyen Bir Yatırım Yöntemi Var Mı?

Kişisel finansın en önemli aşamalarından birisi birikim yapmak. Sonraki adım ise birikimleri bir yatırımla değerlendirmek. Faizsiz bir yatırım aracı ile birikiminizi yatırıma dönüştürmek isterseniz katılma hesaplarını inceleyebilirsiniz. EFT ücreti olmadan, hesap işletim ücreti olmadan faizsiz bankacılıktan faydalanmak isteyenler ise Senin Bankan’dan birkaç kolay adımda hesap sahibi olabilirler. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol