Netflix Aboneliğini Tasarruflu Kullanma Yolları

Netflix’i ortak birkaç kişiyle aynı anda kullanmak son derece hesaplı oluyor ancak kimileri bunun yasal olmadığını düşünerek korkuyor. Peki, işin aslı ne?
Netflix Aboneliğini Tasarruflu Kullanma Yolları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte neredeyse her şeyi internet üzerinden yapıyoruz. İnternet üzerinden konuşuyor internet üzerinden alışveriş yapıyoruz. Buna bir de internet üzerinden film ve dizi izlemek eklendi. Kendine özgü birçok filmi, diziyi ve belgeseli içinde barındıran Netflix ülkemizde de oldukça popüler. Kullanımı artan Netflix, aylık yaptığımız harcamalardan sadece biri. Peki Netflix'ten tasarruf etmek mümkün mü?

Dizileri sayesinde dünyada tanınan ve Türkiye'de aktif olarak kullanılan Netflix abonelik sistemi üzerinden çalışıyor. Netflix'e aylık olarak ödediğiniz bütçe her ne kadar düşük olsa da buradan da tasarruf yapmanız mümkün. Bunun için öncelikle Netflix'in size sunduğu abonelik çeşitlerini incelemeniz gerekiyor. Netflix size tam 3 tane abonelik çeşidi sunuyor. Bu 3 abonelik çeşidinden sizin için tasarruflu olanı seçmelisiniz.

Öncelikle Netflix abonelik çeşitlerini sıralayalım;

Temel: Aylık 15,99 TL ödeyerek bu paketi kullanabilirsiniz. Bu paket size sadece tek ekran sunuyor. Yani Netflix'inizi sadece tek bir yere bağlanarak açabilirsiniz. 

Standart: Sevgiliniz, arkadaşınız ya da kardeşinizle aynı anda ama farklı şeyler izlemek istiyorsanız bu paketi tercih edebilirsiniz. Bu paket size HD kalitede yayın veriyor. Bunun için ise aylık 27,99 TL ödemeniz gerekiyor.

Özel: Bu paket hem HD hem de Ultra HD katilesi sunuyor. Bu paketi aynı anda 4 ekranda açmanız mümkün. Aylık ücreti ise 39,99 TL.


Yukarıda size Netflix paketlerini sıraladık. Şimdi geldik bu paketlerin kullanımına. Bu paketlerden uygun olanını seçmeden önce ücretsiz olarak bir ay boyunca Netflix'i deneyimleyebilirsiniz. Bu deneyimden sonra eğer abone olmamayı seçecekseniz kendinize uygun olan paketi belirleyin. Eğer tek başınıza bu paketi kullanmak istiyor ve farklı bir özellik istemiyorsanız temel paketi seçebilirsiniz. Tek başıma değil sevdiğim biriyle aynı anda Netflix kullanmak istiyorum diyorsanız da standart paket sizin için uygun. Hem HD kalitesinde seyredeceksiniz hem de fiyatı yarı yarıya düşürmüş olacaksınız.

Ev Kalabalıksa Özel Paket

Eğer ev halkı da Netflix aboneliği istiyorsa özel paket sizler için. 4 kişi aynı anda istediği diziyi ya da belgeseli izleyebilir. Ya da 4 arkadaşınızla birlikte bu pakete ortak olabilirsiniz. Ayda sadece 10 TL vererek Netflix'in tadını çıkarabilirsiniz.

Ortak Kullanım Yasal mı?

Netflix’in CEO’su Reed Hastings, hesapların paylaşılmasında hiçbir sorun olmadığını açıklamıştı.Dolayısıyla hesapları tedirgin olmadan ortak kullanabilirsiniz.

Ara Vermek Mümkün

Netflix diğer üyeler gibi yıllık ya da 6 aylık ücret almıyor. Netlifx'te taahhüt seçeneği bulunmuyor. Yani istediğiniz zaman aboneliğinizi dondurabilirsiniz. Öğrencisiniz ve o ay bir hayli sıkıştınız. Bunun için bir bedel ödemenize gerek yok. İstediğiniz zaman Netflix'i çevrimiçi olarak iptal edebilirsiniz. Sadece öğrenciyken değil kimi zaman iş hayatında da yoğun bir dönemden geçtiğimiz oluyor. Bu dönemlerde de Netflix'e ara verebilirsiniz.

İndirme Özelliğini Kullanın

Her yerde Wifi olmuyor. Mobil veriyi açtığınız zamanda faturanıza fazlasıyla yansıması mümkün. Bunun için Netflix size bir seçenek sunuyor. İstediğiniz diziyi, filmi ya da belgeseli indirmeniz mümkün. Özellikle seyahat ederken bu indirme işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde internetiniz kapalı olsa da Netflix'ten indirdiğiniz şeyi izlemeniz mümkün. 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol