Dilediğin ATM’den Para Çekip Ücret Ödememenin Formüllü

Ortak ATM uygulaması ile dilediğiniz bankaya ait ATM cihazından paranızı çekebilmeniz paraya erişimi kolaylaştırdı. Peki ya para çekmek için sizden kesilen ücreti nasıl ödemezsiniz?
Dilediğin ATM’den Para Çekip Ücret Ödememenin Formüllü

Hemen hemen hepimizin başına gelmiştir. Paraya ihtiyaç olunan anda çalıştığınız bankanın ATM cihazı dışında neredeyse tüm bankaların ATM cihazı yanınızdadır. Dakikalarca ATM arayışına girersiniz ve paraya ulaşana kadar epey vakit kaybedersiniz. Son yıllarda buna bir çare bulundu ve Ortak ATM uygulaması başladı. Yani hangi banka ile çalışırsanız çalışın, fark etmeksizin tüm banka ATM cihazlarından para çekebiliyorsunuz. Yalnız parayı çekerken bankanız sizden bir işlem ücreti alıyor.

FARKLI KARTLA PARA ÇEKİLDİĞİNDE ALINAN ÜCRET

BDDK'nın yaptığı düzenlemeye göre ortak ATM'lerden başka banka kartları ile 100 TL nakit çekiminde alınabilecek komisyon ücreti en fazla 2 lira 30 kuruş olabilecek... 100 liranın üstünde olan rakamlarda ise ödenen ücret ise miktar yükseldikçe artıyor.

NASIL ÜCRET ÖDEMEDEN ÇEKİM YAPABİLİRİZ?

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki kimse hiçbir banka ile çalışmak zorunda değil. Yani bankalar da tıpkı alışveriş yaptığınız market gibi ya da saç kestirdiğiniz kuaför gibi size bir hizmet sunan ve belli ürünleri satan işletmelerdir. Yani onları daima değiştirebilirsiniz. Annem, babam bu banka ile çalışıyordu, biz yedi göbektir bu banka ile çalışıyoruz, bu banka benim evime yakın gibi düşüncelerden sıyrılmalıyız. Hangi banka iyi oran veriyorsa, hangi banka bazı işlemleri ücretsiz yapıyorsa onu seçmeliyiz...

Bankaların bir kısmı ortak ATM’den çekilen paralarda da bir masraf almıyor. Örneğin Senin Bankan’da her ay 3 kez başka banka ATM’sinden para çekebiliyorsunuz. Böylece dilediğiniz ATM cihazından ücret düşünmeden para çekebiliyorsunuz. Hem paraya hızlı ulaşıyorsunuz, hem de masraf ödemeyerek tasarruf ediyorsunuz. Buna benzer kampanyaları olan başka bankalar da var tercih sizin, aynı şekilde para da sizin. Bu nedenle banka seçmeden önce iyi bir araştırma yapmaya özen gösterin.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol