Debit Kart Kullanmanın Avantajları

Bankacılık ürünleri arasında en çok kullanılanların başında debit kartlar geliyor. Bunun en büyük nedeni ise kullananlara sağladığı sayısız fayda.
Debit Kart Kullanmanın Avantajları

Öncelikle debit kartın genel avantajlarından bahsedelim. Debit kart sayesinde paranızı bankanıza ait olan bir ATM cihazından masraf ödemeden çekebiliyorsunuz. Bankaların yaptığı anlaşmalar sonucu ortak noktalar oluşturuldu ve artık bir masraf ödeyerek başka bankalara ait ATM cihazlarından da paranızı çekebiliyorsunuz.

İşin en güzel yanı ise Senin Bankan ile ya da böyle anlaşmaları olan başka bir banka ile çalışıyorsanız, ayda belli bir sayıda ücretsiz olarak her ATM’den para çekebiliyorsunuz. Bunun anlamı paranızı çalınma, kaybolma riski olmadan her yere sadece bir kart aracılığıyla götürebiliyorsunuz.

Debit kart kaybolduğu zaman bir telefonla iptal ettirip, yenisini istediğiniz adrese söyleyebiliyorsunuz. Yine debit kartınızı takip etmeniz de mümkün. Bunlara ek olarak da sadece kendinizin bildiği bir şifre kullanarak güvenliği de artırabilirsiniz.

Peki Alışverişte Debit Kart Kullanmanın Ne Faydaları Var?

Parayı yanınızda taşımama avantajı alışverişte de yine debit kartların ilk faydası. Alışverişinizi bankanızdaki hesabınıza bağlı olan bir kartla yapıp, nakit taşıma yükünden kurtuluyorsunuz.

Debit kartla alışverişin nakit alışverişe göre bir avantajı da nakit alışveriş yaptığınız zaman ödül puanları kazanmazsınız. Fakat debit kartla puan kazanabilirsiniz. Örneğin Senin Bankan’dan alınan debit kartla yapılan alışverişlerde altın puan kazanılıyor, kazanılan altın puanlar, Altın Puan hesabında birikiyor. Eğer Altın Puan Hesabınız yoksa da otomatik olarak hesap açılıyor. Altın Puan’ınız 10 liraya ulaşınca gram altın olarak hesabınıza yatırılıyor. Yani harcarken tasarruf etmiş de oluyorsunuz.

 Alışverişlerde debit kartın bir diğer avantajı ise internet şubelerinden ya da banka şubelerinden dilediğiniz her an hesap hareketlerini öğrenebiliyorsunuz. Yani nereye ne harcadığınızı biliyorsunuz.

 Kısacası debit kartla alışveriş yapmak hem avantajlı hem de çok daha güvenli bir yöntem. 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol