Cep Telefonunun Size Zaman Kazandıracak Bankacılık Özellikleri

Cep telefonu ile her şeyin yapılabildiği bir devirde yaşıyoruz. Küçükten büyüğe hepimiz cep telefonunun avantajlarına alışmaya başladık bile... Bankacılıkta da cep telefonu artık şube kadar etkili.
Cep Telefonunun Size Zaman Kazandıracak Bankacılık Özellikleri

Mobil bankacılığa ve dijital bankacılığa önem veren bir banka seçtiyseniz, hayat sizin için artık çok daha kolay. Evinizin konforunda havale, EFT, vergi ödeme, fatura ödeme gibi çok sayıda hizmeti sadece cep telefonunuz aracılığıyla yapabiliyorsunuz. İnternete ulaşılan her yerde bankacılık işlemlerini cep telefonunuzla yapabilirsiniz. Peki bunlar dışında cep telefonu ile bankacılıkta neler yapabilirsiniz?

 A-  Para Çekmek İçin Cep Telefonu Yeterli

İnsan cep telefonunu her gün yanında taşımaya özen gösteriyor ama her zaman banka kartlarını yanında taşımayabiliyor.  Diyelim ki cüzdanınızdan kartı çıkarttınız ve sonrasında geri koymayı unuttunuz. Yoldasınız ve para çekmeniz gerekiyor. Ya eve geri dönüp banka kartını alacaksınız ya da bu işin çok kolay bir yolu var. Cep telefonunuz.  QR kod ile kartsız para çekebilirsiniz.

Senin Bankan’da kartsız para çekmek için yapacağınız adımları sayalım:

1-  Mobil Şube Giriş Ekranı ya da Mobil Şube’ye Giriş yaptıktan sonra Sol Menüde yer alan “QR Kod ile Para Çek” menüsüne tıkla.

2-  Hesap seçimi yapınız ve çekmek istediğiniz tutarı gir.

3-  “İleri” tuşuna bastıktan sonra ATM’den “5” tuşuna basınız ve ekranda çıkan QR Kodu cep telefonunuzun kamerasına okut.

4-  Ve işte mutlu son: Paranızı çekin ve fişinizi alın.

B- Cepten Cebe Para Gönderimi

Cep telefonunun bir diğer avantajı da cepten cebe para gönderme. Senin Bankan’da haftanın 7 günü 24 saat ücretsiz olarak cep telefonunuzdan başka bir cep telefonu kullanıcısına para gönderebiliyorsunuz. Üstelik karşıdaki kişinin Senin Bankan kullanıcısı olması da gerekmiyor. GSM numarasına cep telefonu numarasını yazarak para transferi yapabiliyorsunuz.  Alıcı da kimlik numarası, cep telefonu numarası ve ona gelen referans kodu ile parayı çekebiliyor.

Cep telefonu deyip geçmemek lazım, gördüğünüz gibi kocaman bir banka şubesi cep telefonunuzda sizinle birlikte.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol